Miejskie opowieści
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Marzena Ola SKIP

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

12/12/11 od olekc
W temacie: ...i ze świata

Zwiedzanie Mediolanu

Galeria, Duomo i jaja byka

Mediolan to miejsce bardzo bogate w zabytki i bardzo różnorodne. Nie mam wątpliwości, że skrywa wiele atrakcji dla zwiedzających. W Mediolanie są 3 rzeczy, które trzeba zrobić zaraz po przyjeździe i chociaż piszą o tym w każdym przewodniku to myślę, że też powinienem o tym napisać.

Pierwszą atrakcją jest wjazd na dach katedry w Mediolanie. Katedra największe wrażenie robi z zewnątrz. W środku jest też piękna i ogromna ale tam już tak mocno się nie wyróżnia wśród innych zabytków Mediolanu. Na dach katedry, po włosku duomo, można wjechać windą, która znajduje się po lewej stronie z tyłu budynku. Za wjazd trzeba zapłacić kilka euro w automacie przy wejściu, który obsługiwany jest przez 2 osoby i zazwyczaj nie działa. Dlatego przed wejściem, mimo że podróż windą trwa jakieś 30 sekund, gromadzi się zawsze wielka kolejka zagubionych Amerykanów lub Japończyków.
 

(Olek)

 

Jak już uda nam się wjechać na górę to polecam bez pośpiechu przejść się po dachu w wyznaczonych do tego miejscach. Radzę pójść na dach tuż przed zachodem słońca, widok jest oszałamiający.


Następnym miejscem godnym polecenia jest Galeria. Galeria to zadaszona ulica w pobliżu Duomo. Wygląda niesamowicie bo jest to jakby wiekowa galeria handlowa w samym środku miasta. Znajdziemy tam restauracje fastfood, bardzo drogie kawiarnie gdzie kawa kosztuje niewiele drożej niż w innych częściach miasta ale za to za siedzenie przy stoliku trzeba zapłacić 2 euro i bardzo drogie restauracje z niedobrą pizzą. Nie polecam tam siadać, ale na pewno warto się przejść i zobaczyć. Polecam zwrócić uwagę na dach, wygląda niesamowicie.

 

(Olek)

 

Mniej więcej w połowie drogi w Galerii znajduje się mozaika byka. Należy w okolicach jego namalowanych genitaliów postawić piętę i obkręcić się dokoła na szczęście. Nie wiem, czy szczęście naprawdę przynosi, ale każdy turysta obowiązkowo przynajmniej jeden obrót musi wykonać.  • Duomo Duomo (Olek)
Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2014 ruda

Hallstatt

miasteczko z puzzli
3 komentarze, ostatni z 17/12/2014 od pinot