ZASADY
 
Pozytywnie i ze zdrowym rozsądkiem
Nasz serwis służy przede wszystkim wymianie wiedzy i doświadczeń. Zależy nam na tym, żeby łączył i budował. Cenimy sobie zdrowy rozsądek i poczucie humoru. Nie tolerujemy hejterstwa i trollowania. 
 
Tematyka
Interesują nas głównie ciekawe miejsca i wydarzenia, kultura i cywilizacja, historia i technika, tradycje i zwyczaje, architektura, fotografia,  kulinaria, dietetyka, moda i aktywny wypoczynek.
 
Twoje notatki przeczytają inni 
Dbaj o ich zawartość i formę. Najciekawsze z nich promujemy na stronie głównej. Dla nas liczy się przede wszystkim jakość Twoich wypowiedzi, nie ich długość. Zależy nam na tym, żeby Twoje wpisy były przydatne dla innych, żeby zawierały ciekawe dane, inspirujące spostrzeżenia, uzasadnione opinie. Notatki w miarę możliwości wzbogacaj o zdjęcia. Dla nas jedno zdjęcie może zawierać więcej treści niż długi opis tekstowy.
 
Możesz ograniczyć liczbę osób uprawnionych do zobaczenia Twoich wpisów. 
Niektóre wypowiedzi możesz kierować tylko do wybranych użytkowników serwisu. Umieść ich na swojej liście kontaktów i podczas publikacji wybierz opcję "opublikuj dla listy". 
 
Zachęć innych do subskrypcji Twoich wpisów
Subskrypcje to podstawowy mechanizm docierania treści do użytkowników. Subskrybenci otrzymają powiadomienie o tym, że napisałeś/-aś nową notatkę lub komentarz.
 
Jesteś moderatorem dyskusji pod swoimi notatkami
To od Ciebie zależy, czy zawarte w nich dyskusje będą czytelne dla innych. Wpisy psujące dyskusje, nie na temat, wpisy bezwartościowe takie jak np. "moja ciocia też tam była" możesz ukryć (inni jednak będą mogli je odsłonić). Wpisy obraźliwe, naruszające dobra osób, niezgodne z zasadami serwisu możesz też odrzucić, zamiast nich pokaże się wtedy komunikat o odrzuceniu komentarza przez autora notatki. Jeśli nie chcesz w ogóle narazić się na tego typu wpisy, ogranicz grono osób uprawnionych do komentowania Twoich wpisów.
 
Wypowiadaj się na stronach tematycznych
Nasze strony tematyczne to multiblogi dedykowane tematowi skupiające wokół niego mini społeczność. Każdy z nich ma swojego moderatora lub moderatorów, którzy dbają o porządek i rozwijanie strony. To od nich zależy, czy będziesz mógł publikować na nich i które z Twoich wpisów zostaną przyjęte na stronę. 
 
Role użytkowników

Uczestnik: rola nadawana po napisaniu 5 notatek. Umożliwia tworzenie wydarzeń, nagłówków na stronie profilowej, kolekcji oraz wpisów w podręcznym "zeszycie". 

Autor: wyróżnienie nadawane po napisaniu 30 notatek. 

Komentator: podobnie jak autor jest wyróżnieniem, uzyskasz ją po napisaniu 100 komentarzy.

Wydawca: uprawnia do zakładania stron tematycznych, uzyskują ją szczególnie interesujący autorzy oraz osoby, które zgłoszą ciekawy scenariusz na rozwinięcie własnej strony tematycznej. Rola wydawcy daje też możliwość tworzenia ankiet, quizów, dołączania plików do notatek, wysyłanie ze strony tematycznej newsletterów.

Uczestnik komercyjny: posiadacz konta PRO, które daje wszystkie funkcjonalności serwisu wraz z możliwością założenia strony dla własnej firmy.
 
Moderator serwisu: osoby upoważnione do wykonywania korekty, monitorowania wpisów i administrowania serwisem.
 
Korzystanie z podstawowych funkcjonalności serwisu jest całkowicie darmowe
Za korzystanie z serwisu nie pobieramy żadnych opłat. Możesz bez ograniczeń tworzyć swojego bloga, komentować oraz po uzyskaniu roli uczestnika zakładać kolekcje i galerie. Opłaty przewidujemy jedynie za konta PRO dające dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu, a zwłaszcza pozwalające na utworzenie strony dla firmy. 
 
Działalność reklamowa i komercyjna użytkowników
Wszelką działalność reklamową i promocyjną mogą prowadzić w serwisie jedynie posiadacze kont PRO na swoich stronach i to tylko wtedy, gdy występują w tożsamości swojej firmy i działają na rzecz tej firmy.
 
Moderacja serwisu
Nasz serwis ma charakter rozproszony. Każdy z uczestników serwisu kształtuje samodzielnie swój profil, a wydawcy swoje strony tematyczne. Tym niemniej zastrzegamy sobie prawo do blokowania treści niezgodnych z regulaminem i zasadami serwisu, zwłaszcza na prośbę innych użytkowników po zgłoszeniu przez nich nadużycia. Ponadto w serwisie wykorzystywany jest dyskretny mechanizm korygowania podstawowych błędów w treści: błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, stosowany zwłaszcza w przypadku notatek wyświetlanych na stronie głównej. W styl, spójność wypowiedzi nie ingerujemy.

Rolą moderatorów serwisu jest też akceptowanie i wybieranie treści na stronę główną serwisu. Podstawowym kryterium jest tu zgodność z zasadami, tematyką i strategią serwisu.