Miejskie opowieści
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Marzena Ola SKIP

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

11/12/11 od olekc
W temacie: ...i ze świata

Ostatnia wieczerza

La ultima cena w Mediolanie

W Mediolanie można zobaczyć wiele rzeczy. Podstawowymi zabytkami, obowiązkowymi do odwiedzenie są: Katedra, Galeria i Ultima Cena czyli inaczej Ostatnia Wieczerza namalowana przez Leonardo da Vinci.

Aby zobaczyć katedrę i galerie nie trzeba się za bardzo napracować a ich zwiedzanie opiszę w kolejnych postach. Aby zobaczyć Ostatnią Wieczerzę trzeba się trochę namęczyć.
 

(Olek)

 
Do odwiedzin jest wpuszczana bardzo ograniczona liczba osób. Jest to tłumaczone dużą wrażliwością fresku na czynniki zewnętrzne. Dlatego w tym samym czasie jest wpuszczanych tylko około 20 osób i można podziwiać malowidło bardzo krótko. Zakazane jest też robienie zdjęć i filmowanie. Nie wiem jak to uzasadnić wrażliwością fresku, ale to przecież Włochy, nie wszystko musi mieć powód.

Aby dostać się do środka trzeba się odpowiednio wcześniej zarejestrować na stronie internetowej www.cenacolovinciano.org lub telefonicznie pod numerem: +39 02 89421146. Polecam robić to nie później, niż 2 tygodnie przed wizytą. Trzeba też od razu zapłacić kartą kredytową. Nie wiem dlaczego, ale telefon i strona internetowa działają na zupełnie innych zasadach. Udało mi się kupić bilety na termin, który według strony internetowej był już zajęty, płacąc 1/3 ceny. Nie wiem na jakich zasadach to działa, ale podejrzewam, że nie ma zasad, dlatego polecam spróbować obu opcji i je porównać.

Fresk otwarty dla zwiedzających jest od wtorku do soboty od 08:15 do 18:45

Ostatnia Wieczerze jest bardzo piękna i robi ogromne wrażenie. Nie oddają tego żadne reprodukcje i myślę, że warto zobaczyć ten fresk.

Nie jest możliwe oglądanie fresku niestety za długo. Po około 15 minutach miły pan wygania wszystkich zwiedzających i zaprasza kolejną grupę. Każdy turysta wychodząc, musi też obowiązkowo przejść przez sklep z pamiątkami.

Na zwiedzanie trzeba przyjść około pół godziny wcześniej, aby postać trochę w kolejce i odebrać bilet w kasie.

Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2014 ruda

Hallstatt

miasteczko z puzzli
3 komentarze, ostatni z 17/12/2014 od pinot