Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

26/11/11 publiczna
W temacie: Mediolan

Sushi w Mediolanie

all you can eat

Mediolan to według Włochów ta ważniejsza stolica Włoch. Mimo że oficjalnie stolica znajduje się w Rzymie, to codziennie odlatuje bardzo dużo samolotów i odjeżdża dużo szybkich pociągów łączących północ z południem. Mediolan uważany jest na północy za centrum biznesowe Włoch a Rzym za centrum administracyjne. W pewnych kwestiach biznesu i polityki nie da się oddzielić, zwłaszcza we Włoszech.
 

(Olek)

 

W oczy osoby zwiedzającej rzuca się jednak przede wszystkim multikulturowość tego miasta. Często łatwiej dogadać się po chińsku czy arabsku niż po włosku. Dzięki tej niesamowitej różnorodności kulturowej można odbywać po Mediolanie bardzo ciekawe podróże kulinarne w przystępnych cenach. Ciekawostką jest to, że mówi się w mieście, że najlepsza pizza nie jest robiona wcale przez Włochów ale przez Egipcjan.

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Sushi robione przez grupę Japończyków. Osobiście muszę powiedzieć, że nie byłem wielkim fanem Sushi do czasu aż odwiedziłem restaurację na Porta Ticinese.
Z zewnątrz wygląda ona bardzo niepozornie, jest napisane „all you can eat” a poniżej znajdują się malutkie drzwi. Po wejściu znajdujemy się wprost naprzeciwko miejsca gdzie Sushi jest przygotowywane a na około rozmieszczone są stoliki jest tam dosyć mało miejsca więc polecam pójść na 2 piętro, gdzie jest więcej przestrzeni.
W restauracji normalnie podawane są karty z listą potraw i kelnerka przyjmuje zamówienia ale przy nazwach nie ma podanych cen. W all you can eat płaci się 15 euro czyli około 60 zł za kolację i nie trzeba patrzeć na ilości pochłoniętego jedzenie. Cena nie zmienia się i można cały czas domawiać nowe potrawy. Jedyne co jest dodatkowo płatne to woda, 2euro czyli około 8 zł za butelkę.

Polecam to Sushi, potrawy są naprawdę pyszne, tylko trzeba bardzo uważać na ilości zamówionego jedzenia. Sushi jest bardzo sycące i radzę zamawiać po maksymalnie 3 dania, bo potem można mieć problemy ze skończeniem - a jest tu jeden haczyk.
Za każdą potrawę nie zjedzoną do końca trzeba zapłacić. Nie wiem jak liczone są ceny dań ponieważ, mimo ogromnych cierpień, zawsze udało mi się dokończyć.
Lunch w all you can eat kosztuje trochę mniej bo 9 euro czyli około 40 złotych ale jest mniejszy wybór dań i gorszy klimat niż na kolację.

Droga do „sushi all you can eat” nie jest skomplikowana. Wystarczy z głównego placu przy stacji metra Duomo wsiąść w tramwaj numer 3 i jechać aż do porta 24 maggio. Łatwo rozpoznać, bo na skrzyżowaniu w pobliżu jest ogromny łuk triumfalny a po lewej stronie jest McDonalds. Restauracja znajduje się dokładnie naprzeciwko fast fooda po drugiej stronie ulicy corso di porta ticinese.

  • (Olek)
Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona