Aktywne Świętokrzyskie
18 osób
Moderatorzy:
    ruda
Subskrybenci:
    Chris888 IDB mzag ruda DontLookBack jasiek RYZA JoannaJulia koshmarny Maciej Gosienica Joannaa
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

08/10/13 od mrtswtk
W temacie: Ciekawostki

Świętokrzyskie Style

Parodia hitu internetowego czy parodia regionu?

Chłopaki z Kabaretu Skeczów Męczących to patrioci lokalni z prawdziwego zdarzenia - bez niczyjej pomocy zrealizowali teledysk promujący ich rodzinny region Świętokrzyskie. Media donoszą, że osiągnęli ogromny sukces. Film, który został opublikowany zaledwie w czerwcu tego roku, szybko stał się viralem i w kilka dni od premiery miał ponad milion wyświetleń. Dlaczego? Zapewne dlatego, że jest to parodia koreańskiego hitu Gangam Style.

Jak Wam się podoba Świętokrzyskie Style? Czy uważacie, że skutecznie przyczynia się do promocji regionu? Ja mam mieszane uczucia, a mówiąc "mieszane" kieruję się dyplomacją. Po obejrzeniu filmu wcale nie mam ochoty jechać do Kielc, nie czuję, żeby przedstawiono mi ogrom możliwości związanych z tym regionem. Jedyne co widzę, to dwóch panów skaczących mi po pierwszym planie. Może obejrzyjmy to jeszcze raz, w zwolnionym tempie.

1. Film jest śmieszny (ponoć). Nie dla mnie. Ale nie sugerujcie się mną. Już tak mam, że nie lubię kabaretów, których podstawą są powykrzywiane twarze i przesadnie zmodulowane głosy. Parodia to jeszcze nie karykatura, dlatego moim mocno subiektywny zdaniem mogłoby być inaczej. No ale jest jak jest.

2. Widzimy charakterystykę regionu - jest przedstawiona flora z reprezentatywnym Dębem Bartkiem (największe i najstarsze drzewo w Polsce, do zobaczenia w Zagnańsku), jest i fauna reprezentowana przez Koziołka Matołka (Pacanów) i dinozaury (Park Jurajski w Bałtowie).

3. Mamy tutaj wyczerpującą (?) listę atrakcji turystycznych regionu. Widzimy stolicę województwa Kielce, gdzie wnioskuję, że największą atrakcją turystyczną są galerie handlowe (nawiasem mówiąc - zakupów też nie lubię). Gdyby podobnie jak mnie zainteresował Was biały pałac widoczny w tle (1:11'), to oszczędzę Wam czasu na szukanie - jest to Pałac Biskupów Krakowskich.

Na chwilę zabierają nas też do skansenu w Tokarni, gdzie widzimy jak urodziwe były niegdyś świętokrzyskie dziewki (1:42'). Na dowód, że współczesne panie wypiękniały, w roli masażystki widzimy Miss Polonii Ziemi Świętokrzyskiej 2013 (0:22').

4. Żeby nie być gołosłowną, "mieszane" uczucia mam, bo spodobał mi się szczególnie jeden motyw. Jest to udział w teledysku Zespołu Pieśni i Tańca "Bęczkowianie".

Podsumowując, chłopaki z kabaretu wywiązali się z zadania perfekcyjnie - skecz był dla mnie mocno męczący.

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
04/04/2014 ruda

Łysa Góra

czyli Święty Krzyż
2 komentarze, ostatni z 11/01/2017 od pinot
07/04/2014 ruda

Migawki z Ponidzia

1 komentarz z 19/01/2016 od pictori
06/08/2014 mzag

Jedzmy owoce.

Niekoniecznie na przekór.
4 komentarze, ostatni z 11/12/2014 od pinot