Aktywne Świętokrzyskie
18 osób
Moderatorzy:
    ruda
Subskrybenci:
    Chris888 IDB mzag ruda DontLookBack jasiek RYZA JoannaJulia koshmarny Maciej Gosienica Joannaa
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

19/05/14 od ruda
W temacie: Ciekawostki

Vive Targi Kielce czyli piłka ręczna górą

Kielce to nie tylko majonez, hip hop, góry i kamieniołomy. Miasto to może poszczycić się pewnym zespołem sportowym, który w przeciągu ostatnich kilku lat stał się swoistym symbolem tego regionu. Nie, nie mam na myśli Korony Kielc, wokół której narasta więcej kontrowersji niż pozytywów, a KS Vive Targi Kielce, czyli szczypiornistów, których zmagania oglądają tysiące rozentuzjazmowanych fanów.

W przerwie meczu W przerwie meczu (Paweł Cieśla, CC BY-SA 3.0, http://sv.wikipedia.org/wik...)

Sam klub istnieje w stolicy Województwa Świętokrzyskiego od 1965 roku. Nazwa zespołu zmieniała się na przestrzeni lat, zaczynając od Iskra Kielce, przez Kolporter/Lider Market Kielce, na Vive Targi Kielce kończąc. Piłka ręczna okazała się być niszą, w której kielczanie zaczęli osiągać naprawdę spore sukcesy, o czym świadczy choćby fakt, iż dziesięciokrotnie zdobywali Mistrzostwo Polski oraz jedenastokrotnie triumfowali w Pucharze Polski.

Kiełek - maskotka kieleckich szczypiornistów Kiełek - maskotka kieleckich szczypiornistów (Paweł Cieśla, CC BY-SA 3.0, http://commons.wikimedia.or...)

Generalnie swoisty „szał” na piłkę ręczną rozpoczął się w Kielcach w momencie, gdy wybudowano nową halę sportową przy ulicy Bocznej. Wcześniej, mecze rozgrywały się przy ulicy Krakowskiej, gdzie hala mogła pomieścić maksymalnie 1600 widzów. Obecnie, rozgrywki może oglądać ponad 3000 osób. O tym, że piłka ręczna stała się w Kielcach popularna świadczy fakt, że bilety na kolejne rozgrywki rozchodzą się jak świeże bułeczki, a przed meczami w okolicy hali na Bocznej nie ma kompletnie gdzie zaparkować.

Warto też dodać, że kieleccy szczypiorniści są doceniani nie tylko przez swoich wiernych fanów. W 2013 roku, Vive Targi Kielce otrzymały tytuł Drużyny Roku w 79. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. 

Nowa hala na ulicy Bocznej - miejsce, w którym gra Vive Targi Kielce Nowa hala na ulicy Bocznej - miejsce, w którym gra Vive Targi Kielce (Paweł Cieśla, CC BY-SA 3.0, http://pl.wikipedia.org/wik...)

Ostatnio komentowane na stronie:
04/04/2014 ruda

Łysa Góra

czyli Święty Krzyż
2 komentarze, ostatni z 11/01/2017 od pinot
07/04/2014 ruda

Migawki z Ponidzia

1 komentarz z 19/01/2016 od pictori
06/08/2014 mzag

Jedzmy owoce.

Niekoniecznie na przekór.
4 komentarze, ostatni z 11/12/2014 od pinot