Na wirsycku
7 osób
Moderatorzy:
    Agata Antisaina
Autorzy strony:
    Agata Antisaina
Subskrybenci:
    SKIP Agata Atavus Antisaina AgnesO ruda Maciej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

25/11/13 od Atavus
W temacie: Góry górą

Jesienne góry - celtycka pogoda

to trzeba lubić

Widok na Lutowiska i Połoniny w tle. Widok na Lutowiska i Połoniny w tle. (Atavus)

Antisaina opublikowała piękne zdjęcia z Bieszczadów, uwieczniając m.in. słynne czerwone buki. Jak trudno trafić w ten wyjątkowy moment, kiedy bieszczadzkie wzgórza "płoną", przekonałem się na własnej skórze. Zdjęcia Antisainy z początku października prezentują naprawdę wspaniałą pogodę. Musiało się świetnie wędrować. Niestety, kiedy sam wybrałem się pod koniec października w to samo miejsce, dopadła mnie już celtycka pogoda.

 

Widok na jezioro Solińskie. Widok na jezioro Solińskie. (Atavus)

Nad nami wisiały ciemne głęby chmur, i chociaż zaczęło padać dopiero na trzeci dzień pobytu, atmosfera była iście przytłaczająca. Te same pogodne góry zmieniły się w zamglone, tajemnicze szczyty rodem z "Hobbita", a wiejący silny wiatr napawał niepokojem. 

Oczywiście, to też ma swój klimat i urok - nie ukrywam, bardzo lubię taką pogodę, sprzyja refleksji i skutecznie jak domestos oczyszcza szlaki z męczących turystów. Jeszcze lepiej gdy mogę sobi

e pozwolić na hibernację w ciepłym domku, przy kominku, z grzańcem w dłoni i dobrą książką. Odpoczynek jak się patrzy, a góry - jak się patrzy, za oknem.

Bieszczady, okolice zalewu Myczkowskiego. Bieszczady, okolice zalewu Myczkowskiego. (Atavus)