Na wirsycku
7 osób
Moderatorzy:
    Agata Antisaina
Autorzy strony:
    Agata Antisaina
Subskrybenci:
    SKIP Agata Atavus Antisaina AgnesO ruda Maciej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

30/12/13 od AgnesO
W temacie: Góry górą

Bukowina Tatrzańska zimą

Mimo że obecnie pogoda niespecjalnie sprzyja sportom zimowym, to warto przygotować się do ewentualnych wyjazdów. Kilka lat temu mieliśmy z rodzicami zwyczaj wyjeżdżać na Święta w góry. Uważam, że to idealna opcja aby spędzić je jak najdalej od tłumów, świątecznego obżarstwa i stresu związanego z ich przygotowaniem. Tym bardziej, że wiele górskich kwater, oferuje przygotowanie Wigilii. Tak było też w naszej. Nie ma to jak śniadanie o 9, potem zbiórka na stoku i powrót na kwaterę po 5 godzinach jazdy, z wypiekami na buzi. Do tego właścicielka domu w którym spaliśmy zawsze przygotowywała dla nas wyśmienite kolacje, łącznie z tą wigilijną. Prezentem jaki każdy z nas otrzymał na Wigilię, był właśnie ten wyjazd.

Kotelnica Kotelnica (Łukasz Goryl/http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Kotelnica.jpg)

Cudowne, malownicze miejsce w którym nocowaliśmy to gmina Bukowina Tatrzańska, którą pewnie większość zna. Dziesięć minut drogi samochodem do Białki Tatrzańskiej, w której znajduje się świetnie zorganizowany ośrodek narciarski Kotelnica, a tam stoki, dla każdej grupy narciarzy i snowboardowców z różnymi umiejętnościami. Jest też oczywiście tak zwana ośla łączka dla początkujących.

Kotelnica oferuje sześć wyciągów o różnym stopniu zaawansowania. Na szczycie stoku, można odpocząć i nabrać sił w karczmie, gdzie podają dania obiadowe, przekąski i napoje. Szczegółowy cennik Kotelnicy znajduje się na oficjalnej stronie. Ceny wahają się w okolicach 100zł za cały dzień jazdy. Dla dzieci poniżej 10 lat i starszych osób po 60-tym roku życia, przewidziana jest zniżka.

Widok na Tatry Widok na Tatry (Łukasz Goryl/http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Widoknatatryzlitwinki.jpg)

Nawet jeśli nie mamy zamiaru spędzić czasu na sportowo, warto wybrać się do Bukowiny, żeby zaczerpnąć prawdziwego górskiego powietrza i podziwiać widok tatr.