Na wirsycku
7 osób
Moderatorzy:
    Agata Antisaina
Autorzy strony:
    Agata Antisaina
Subskrybenci:
    SKIP Agata Atavus Antisaina AgnesO ruda Maciej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

26/09/13 publiczna
W temacie: Życie na patencie

Wolontariusz na szlaku

pomysł na spędzenie ferii lub wakacji

Sądzisz, że wolontariat to tylko noszenie zakupów babci? Niekoniecznie. Możliwości jest coraz więcej i każdy może znaleźć coś co będzie mu odpowiadać!

Po wymianie doświadczeń z amerykańskim Parkiem Narodowym Gór Skalistych, TPN wprowadził w życie program Wolontariat dla Tatr. Z roku na rok dowiadują się o tej akcji kolejni ludzie. Zazwyczaj są to osoby aktywne, które lubią spędzać czas w górach.

Od tego roku wszedł w życie nowy system zarządzania wolontariatem. Chętni rejestrują się w bazie wolontariuszy na stronie głównej Tatrzańskiego Parku Narodowego i wypełniają ankietę. Potem można zapisać się na konkretne zadania. Nie są może one bardzo wymagające, ale na pewno niezbędne dla Parku.

Oprócz standardowego zakwaterowania, bezpłatnego wejścia do Parku i odzieży służbowej - w zamian dostajemy możliwość pracy w takim niesamowitym miejscu jakim są Tatry! To wszystko oczywiście po uprzednim przeszkoleniu jakie zapewniają organizatorzy.
 
Wymagania nie są jakieś specjalnie wygórowane, ponieważ wystarczy własny sprzęt górski i znajomośc podstawowej topografii Tatr. Inne umiejętności natomiast przydadzą się w pracy w muzeum, a inne przy prowadzeniu prelekcji.
 
Powoli zaczyna się zbliżać sezon zimowy, a wraz z nim kolejne nabory na zadania... może warto pomyśleć nad alternatywą dla nart w Alpach albo piaszczystej plaży?
 

Więcej informacji na stronie TPN.