"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Farma Sotire

ryby, konie i camping

Albania dopiero rozwija się w temacie infrastruktury turystycznej. Owszem, hoteli, moteli i pensjonatów jest całkiem sporo, a na wybrzeżu nawet bardzo dużo. Z campingami rzecz nie jest już taka prosta i oczywista. Nie ma ich wcale tak dużo, a w niektórych regionach tego niewielkiego kraju, nie znajdziemy żadnego, zorganizowanego pola namiotowego/biwakowego. Bo z drugiej strony, Albania daje turystom spore możliwości noclegów na dziko, nawet nad samym wybrzeżem, co dla osób nie mających zbyt dużych wymagań, jest opcją oszczędzającą finanse.

Jednak jest w Albanii kilka campingów, na które warto zawitać nie tylko po to, żeby przenocować. Takim miejscem z pewnością jest Farma Sotire. Położona na 15stym kilometrze między Leskovcem a Erseke, na wysokości 1100m n.p.m., znana jest przede wszystkim z hodowli ryb. W sporych stawach pływają pstrągi rożnej wielkości, tworząc na potrzeby gości fantazyjne ławice. Oczywiście na miejscu można skonsumować wybraną przez siebie i wyłowioną z wody rybę. Na jej przyrządzenie trzeba swoje odczekać, ale przynajmniej ma się świadomość, że będzie ona w 100% świeża. Warto też dodać, że restauracja nie ma czegoś takiego jak menu, co doprowadziło do małych, komunikacyjnych problemów z obsługującymi nas Albańczykami. Ostatecznie udało nam się dowiedzieć, że menu nie ma i należy powiedzieć, co się chce. Ja, jako wegetarianka tradycyjnie zamówiłam szopską i frytki. Przy czym frytki w Albanii nie są tymi, do jakich przyzwyczaiły nas fastfoody. Są to po prostu grubo pokrojone, usmażone świeże ziemniaki, posypane mieszanką przypraw. Niestety do tej pory nie wiem, co jest w tej mieszance, bo nadaje ona frytką wyjątkowy smak i aromat. Mój narzeczony natomiast raczy się rybą i choć zwykle nie przepada za tego typu "mięsem", tym razem nie miał żadnych zastrzeżeń i zjadł ją ze smakiem.

Farma znana jest również z hodowli koni. W ofercie jest nauka jazdy konnej oraz wycieczki z przewodnikiem po okolicznych górach, które są dzikie i opustoszałe. W Sotire znajduje się też camping. Do dyspozycji gości jest spory, płaski teren; basen (darmowy), nowe sanitariaty, odpowiednio przygotowane miejsca dla camperów. Ile kosztuje nocleg? Okazuje się, że tyle samo co ryba :D 700lek - tyle wyniosło jedno rybne danie. Tyle samo zapłaciliśmy za nocleg dwóch osób pod namiotem (700lek = 5EUR).

Stawy hodowlane i restauracja Sotire Stawy hodowlane i restauracja Sotire (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Ryby Ryby (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Camping Camping (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Campingowy basen Campingowy basen (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

 

Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq