"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

02/10/14 od ruda
W temacie: Albania

Dolina Valbony

zdjęcia

W notatce dot. Doliny Valbony obiecywałam trochę zdjęć mojego autorstwa, które mam nadzieję ukażą Wam piękno tego miejsca. Przyznać trzeba, że góry Prokletije urzekają i nie ważne, czy zdobywamy je od czarnogórskiej, czy od albańskiej strony. Choć nadal nie ma tam zbyt wielu szlaków, to oddolne inicjatywy ludzi, którzy tam mieszkają (np. Catheriny - Amerykanki, która na stałe przebywa w Valbonie i oprócz prowadzenia campingu i pensjonatu, również zajmuje się wyznaczaniem i budowanie tras turystycznych) sprawiają, że góre te stają się nieco bardziej przystępne. Zanim przejdę do zdjęć dodam tylko, że Polacy mają spory wkład w eksplorowanie Gór Prokletije, a przede wszystkim tamtejszych jaskiń.

No dobrze, ja tu się znów rozpisuję, ale Wy nadal nie do końca wiecie, o czym ja tak naprawdę opowiadam. No to zapraszam Was do sierpniowej Valbony :)

Dolina Valbony, na trasie do Rragam. Dolina Valbony, na trasie do Rragam. (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Centrum Doliny, a zarazem centrum wsi Valbona. Straszą w niej ruiny dawnego hotelu, w którym obecnie mieszkają konie. Centrum Doliny, a zarazem centrum wsi Valbona. Straszą w niej ruiny dawnego hotelu, w którym obecnie mieszkają konie. (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Valbona ma swoje Valbona ma swoje "alpejskie łąki" (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

W drodze do wsi Cerem W drodze do wsi Cerem (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

W drodze do Cerem, który w teorii miał być opuszczoną wioską w górach Prokletije. Mieszkają tam nadal ludzie, funkcjonują 3 knajpki i jeden hotel oferujący 12 łóżek. W drodze do Cerem, który w teorii miał być opuszczoną wioską w górach Prokletije. Mieszkają tam nadal ludzie, funkcjonują 3 knajpki i jeden hotel oferujący 12 łóżek. (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Widok z Ceremu Widok z Ceremu (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Groźne góry Prokletije Groźne góry Prokletije (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

W Prokletije znajdziemy sporo kontrastów - poszarpane granie a poniżej sielskie łączki W Prokletije znajdziemy sporo kontrastów - poszarpane granie a poniżej sielskie łączki (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

 

Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq