"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

02/09/14 od ruda
W temacie: Albania

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii

Albańskie wybrzeże przyciąga coraz liczniejsze grupy turystów, nie tylko ze względu na coraz silniej rozbudowujące się kurorty, ale również ze względu na istnienie takich miejsc jak Gjipe. Do plaży tej nie dojedziemy samochodem osobowym (istnieje za to możliwość dotarcia tam terenówkami o naprawdę wysokim zawieszeniu), lecz czeka nas 2.5km marszu z parkingu, który znajduje się tuż obok ruin Monastyru św. Teodora. Kamienistą, dość stromą drogą z widokiem na Morze Jońskie schodzimy w stronę plaży. Po przejściu ok. 1.5 kilometra ukazuje się ona naszym oczom. Ulokowana jest tuż obok kanionu, którego skalne ściany stanowią jedno z ważniejszych miejsc wspinaczkowych w Albanii. Jednak wspinać się można tuż nad samą plażą, lecz latem jest tam na tyle gorąco, że raczej nie spotkamy w sezonie amatorów tego sportu. Sama zatoczka osłonięta jest od "cywilizacji", nie słychać aut ciągnących wzdłuż wybrzeża, co jakiś czas do brzegu przybija jakaś łodka. Nie spotkamy tam też tłumów, gdyż wielu turystów odstrasza wizja maszerowania najpierw w dół, a potem w górę ze wszystkimi plażowymi gadżetami w lejącym się z nieba żarze (po drodze na plażę nie ma ani grama cienia). Gjipe to czysta plaża, piękne morze, cudowne widoki, spokój i prawdziwa dzikość Albanii, która tak szybko znika wraz z budowaniem w tych niegdyś dzikich miejscach dyskotek i knajp. Jeśli zatem będziecie mieć możliwość zawitania w tym bałkańskim kraju, to koniecznie wybierzcie się na plażę Gjipe - nie pożałujecie! :)

Na pięknej plaży Gjipe Na pięknej plaży Gjipe (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Droga wiodąca do Gjipe. Oczywiście towarzyszą nam bunkry! Droga wiodąca do Gjipe. Oczywiście towarzyszą nam bunkry! (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Czyściutkie Morze Jońskie i skały Czyściutkie Morze Jońskie i skały (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Skały Gjipe - główny region wspinaczkowy Albanii Skały Gjipe - główny region wspinaczkowy Albanii (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq