Droga. Byle tania.
6 osób
Moderatorzy:
    Agata mrtswtk

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

21/10/12 od Agata
W temacie: Nocleg

Żadnych haczyków. Darmowy kemping u wrót Alp Kamnickich

Raj dla backpackerów

Europa Zachodnia nie sprzyja rozbijaniu się na dziko, w większości krajów jest to po prostu nielegalne i możemy się spodziewać mandatów. Na szczęście nie wszędzie. 

Camp Alpe to świetna wiadomość, którą trzeba podzielić się ze światem. 10 km na północ od Kamnika (urocze słoweńskie miasteczko, ale to temat na inną historię), trochę ponad 30 km od Lublany, 157 km od nadadriatyckiego Piranu, mojego najlepszego letniego (chociaż na początku października) wspomnienia, nieco ponad 60 km od Bledu, pocztówkowego jeziora z Alpami Julijskimi w tle. Świetne miejsce wypadowe dla zmotoryzowanych, niezmotoryzowani też sobie poradzą.

O co właściwie chodzi? Camp Alpe reklamuje się jako pierwszy w Europiedarmowy kemping. W sezonie (od czerwca do połowy września, UWAGA w informacji turystycznej w Kamniku można dostać ulotki, na których widnieje informacja o końcu września – nie jest niestety prawdziwa) gości wszystkich chętnych za darmo przez maksymalnie cztery noce. Poza sezonem rozbić też się można, całkowicie legalnie, tylko wszelkie sezonowe udogodnienia już nie są dostępne (mowa o sanitariatach i elektryczności, woda w zewnętrznych kranach nadal płynie). Kemping ma też do zaoferowania niewielkie drewniane chatki dla niechętnych namiotom, oczywiście odpłatnie. Na terenie jest też ścianka wspinaczkowa!

Camp Alpe pod koniec września Camp Alpe pod koniec września (A. Kozłowska)

Camp Alpe pod koniec września - byliśmy już jedynymi gośćmi

Po obskoczeniu Słowenii, w okolicy kempingu też znajdziemy coś dla siebie.Dolina Kamniškiej Bistricy ma wiele do zaoferowania, w końcu jesteśmy już właściwie w Alpach Kamnickich i przeróżne szlaki stoją dla nas otworem. Po drugiej stronie drogi jest niewielka chatka z informacją turystyczną, pomogą znaleźć coś ciekawego.

Chętni mogą wspomóc Camp Alpe donacją. Więcej informacji na stronie kamp-alpe.com.

Informacja dla autostopowiczów – z Kamnika nie jest łatwo się wydostać, zajmuje to zdecydowanie za dużo czasu. Lepiej podjechać autobusem do pobliskiej Lublany, bilet kosztuje ok. 4 EUR (jesień 2012).
  • Kamniška Bistrica. Kolor wody robi wrażenie. Kamniška Bistrica. Kolor wody robi wrażenie. (M.Jabłoński)