KomentatorAutorWydawca hejtuanek
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 182 (+119/-0)
Komentarze 38 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Spływ Bystrzycą

Wakacje w jeden dzień!

Zdarza się, że sytuacja nie pozwala nam na dłuższy wypad a lato w mieście nie jest spełnieniem naszych marzeń. Jak skosztować intensywnych wakacji, jeśli nie jesteśmy w posiadaniu domku w górach bądź nad jeziorem?

Spływ kajakowy jest idealnym rozwiązaniem. Firmy zajmujące się tego typu przedsięwzięciami dostarczają kajak w wybrane wcześniej miejsce, odbierają go pod koniec spływu, po czym zapewniają transport z powrotem do miejsca początkowego (po zostawiony tam wcześniej samochód). Wszystko to za przeważnie dość symboliczną opłatą.

My, planując weekend w Lublinie, postanowiliśmy jeden dzień przeznaczyć na taką właśnie przygodę. Spłynęliśmy Bystrzycą, płacąc za całą przyjemność ok 30 zł od osoby. Dzień w oderwaniu od miejskiego szumu, z odrobiną wysiłku fizycznego, nad wodą... wreszcie czuć wakacje!

Spływ Bystrzycą Spływ Bystrzycą (Anna Ciepiela)

Firma, z usług której korzystaliśmy, całą ofertę ma dostępną na stronie internetowej (organizują też spływy na Ukrainie!). Wszyskto odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze, kajaki były profesjonalne a ich dostawca uśmiechnięty.

Jedynym minusem był dość wysoki stopień zabrudzenia Bystrzycy. Na zwalonych drzewach często osadzały się butelki i inne śmieci, co nieco psuło klimat "łączenia z naturą". Na szczęście jednak zwalonych drzew było niewiele, więc wspomnienia z wyjazdu mamy bardzo dobre.