Targi, bazary, jarmarki
5 osób
Moderatorzy:
    Agata Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Alternatywa na sobotnie śniadanie - Targ Śniadaniowy

Inicjatywa Targu Śniadaniowego powstała na wiosnę tego roku. Początkowo event odbywał się w każdą sobotę na Żoliborzu, na rogu Alei Wojska Polskiego i ulicy Śmiałej. Aktualnie jest jeszcze druga lokalizacja, na Ursynowie. Mnie kilka razy udało się dotrzeć na Żoliborz.

Targ Śniadaniowy oferuje świeże i zdrowe produkty, nie tylko polskie. Oprócz chleba ze smalcem i pierogów, znajdziemy tam przysmaki kuchni brazylijskiej, czy chińskiej. Tak naprawdę to, że targ ma w nazwie śniadaniowy, nie oznacza, że nie dostaniemy tam czegoś większego. Wręcz przeciwnie. Ja zazwyczaj na przystawkę wybieram przepyszny hummus od I Love Hummus, podawany w różnych wersjach smakowych (polecam klasyczny i jerozolimski) z pitą. Jeśli ktoś pragnie zejść typowe śniadanie, może wybrać jajecznicę, omlet lub tosty. Do picia polecam orzeźwiający sok ze świeżych granatów albo lemoniadę. Jest też świeża kawa. Jeśli chodzi o bardziej konkretne dania obiadowe, to jest ich zawsze duży wybór. Może być klasycznie: naleśniki, pierogi lub krupnik albo, jeśli akurat mamy ochotę spróbować czegoś nietypowego, dania kuchni meksykańskiej czy węgierskiej. Warto zaglądać na facebookowy fanpage Targu Śniadaniowego, gdzie dowiemy się o wszystkich aktualnościach oraz z jakich krajów będą serwowane dania na najbliższym targu. 

Dla tych, którzy wolą tylko zakupić lokalne produkty, są stoiska z domowymi konfiturami, sokami, serami i mięsem.

Podczas śniadaniowych zgromadzeń, często grają lokalne zespoły. 

Targ Śniadaniowy to świetny pomysł na urozmaicenie codziennych posiłków, okazja do spotkań i zaznania sielankowej atmosfery na świeżym powietrzu.

Z myślą o nadchodzących chłodnych miesiącach, organizatorzy wpadli na świetny pomysł i zamiast na okres zimowy rezygnować z targu, zorganizowali edycję jesienno-zimową, która ruszy 12 października w budynku gimnazjum, także przy Alei Wojska Polskiego.

 

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):