Aktywne Świętokrzyskie
18 osób
Moderatorzy:
    ruda
Subskrybenci:
    Chris888 IDB mzag ruda DontLookBack jasiek RYZA JoannaJulia koshmarny Maciej Gosienica Joannaa
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

01/07/14 od ruda
W temacie: Na rowerze

I Kielecka Integracja Rowerowa na Telegrafie

- relacja

W ostatnią sobotę - 29 czerwca, na kieleckim Telegrafie miała miejsce I Kielecka Integracja Rowerowa, której głównym celem, choć nie jedynym, było przetestowanie nowej, oficjalnej trasy, która powstała tam niedawno oraz trening na pozostałych mniej oficjalnych liniach. Oczywiście downhill jest mi dość odległy i sama nie testowałam trasy, natomiast przyglądałam się rowerowym poczynaniom z boku i uwieczniałam je na zdjęciach.

W trakcie Integracji odbyły się czasówki – dwa przejazdy, liczył się najlepszy czas. Ponieważ nie były to oficjalne zawody, czas mierzono stoperem, co sprawiło, że wyniki nie były może zbyt dokładne. Lecz w imprezie tej chyba nie o dokładność chodziło, a o dobrą zabawę oraz możliwość sprawdzenia się na nowej trasie. Na Telegrafie spotkali się głównie rowerzyści z regionu, ale przybyło też kilku rowerzystów z Mazowsza (dzięki jednemu z nich ja również znalazłam się na I Integracji, choć nie miałam tego w planach). Po samych czasówkach był omawian, m.in. sposób dalszej promocji Telegrafu w Polsce. Obserwuję i kibicuję poczynaniom właścicieli Telegrafu, gdyż w ostatnim czasie sporo się pozmieniało i zarówno wyciąg, jak i jego otoczenie stało się znacznie przyjaźniejsze. Oprócz tego wprowadzone karnety dla rowerzystów oraz umieszczenie haków na rowery na wyciągu, są znaczącym udogodnieniem dla fanów dwóch kółek. To czego według mnie brakuje Telegrafowi, to większej promocji poza granicami województwa, co mam nadzieję zmieni się wkrótce po tym, jak mają już na swoim terenie oficjalną trasę. Jeśli właścicielom stoku uda się jeszcze dogadać z nadleśnictwem, to miejsce to ma szansę stać się prawdziwym rowerowym magnesem, dla ludzi nie tylko z Kielc, ale również Łodzi i Warszawy, którzy do stolicy Świętokrzyskiego mają jednak bliżej niż w Beskidy czy Gorce.

Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła napisać relację z ogólnopolskich zawodów na Telegrafie. A póki co kibicuję rozwojowi sportów rowerowych w tym miejscu.

Uwaga - na Telegrafie są trasy rowerowe! Uwaga - na Telegrafie są trasy rowerowe! (ruda)

Lot nad Lot nad "stolikiem". (ruda)

Na wyciągu Na wyciągu (ruda)

Rowerowy wyciąg Rowerowy wyciąg (ruda)

Na zakręcie Na zakręcie (ruda)

Na prostej Na prostej (ruda)

Ostatnio komentowane na stronie:
04/04/2014 ruda

Łysa Góra

czyli Święty Krzyż
2 komentarze, ostatni z 11/01/2017 od pinot
07/04/2014 ruda

Migawki z Ponidzia

1 komentarz z 19/01/2016 od pictori
06/08/2014 mzag

Jedzmy owoce.

Niekoniecznie na przekór.
4 komentarze, ostatni z 11/12/2014 od pinot