Aktywne Świętokrzyskie
18 osób
Moderatorzy:
    ruda
Subskrybenci:
    Chris888 IDB mzag ruda DontLookBack jasiek RYZA JoannaJulia koshmarny Maciej Gosienica Joannaa
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Świętokrzyskie na rowerze i telefonie

O tym, że Województwo Świętokrzyskie jest idealne na rowerowe wycieczki, wie coraz więcej osób z różnych części Polski. Liczne rajdy oraz zawody rowerowe świadczą o tym, że kolarstwo silnie rozwija się w tym regionie. Jednak dla tych, którzy wolą bardziej rekreacyjna formę tego sportu, ROT czyli Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała 17 tras rowerowych, z których większość jest w formie pętli, tak aby rozpoczynać i kończyć wycieczkę w tym samym miejscu, co pozwala np. na pozostawienie samochodu lub zaplanowanie sobie noclegu. Dodatkowo ROT stworzyło aplikację na telefony z Androidem, zawierającą te 17 tras, dzięki której możemy śledzić na mapie nasze położenie, a także sprawdzić, co ciekawego znajduje się w naszej okolicy. Aplikacja pozwala również na podzielenie się zdjęciami lub krótkimi komentarzami z naszej wycieczki z innymi użytkownikami serwisu rowerowe.swietokrzyskie.travel.

(prinscreen ze strony: http://rowerowe.swietokrzys...)

Warto zaznaczyć, że trasy są wyznaczone nie tylko na mapie, ale również w terenie (żółtawe znaczki z czarną kreską i rysunkiem roweru). Posiadają różny poziom trudności, zatem każdy rowerzysta, nawet ten bardziej początkujący znajdzie coś dla siebie. Dzięki tym szlakom rowerowym dotrzemy w tak urokliwe miejsca, jak: Ciekoty, Nowa Słupia, Chęciny czy Sobków.

(printscreen ze strony: http://rowerowe.swietokrzys...)

 

(printscreen ze strony: http://rowerowe.swietokrzys...)

Zatem wystarczy telefon z naładowaną baterią, aplikacja oraz chęć, by poznawać Województwo Świętokrzyskie z perspektywy rowerowego siodełka. Sądzę, że jest to idealny pomysł i plan na zbliżającą się dużymi krokami majówkę. 

Ostatnio komentowane na stronie:
04/04/2014 ruda

Łysa Góra

czyli Święty Krzyż
2 komentarze, ostatni z 11/01/2017 od pinot
07/04/2014 ruda

Migawki z Ponidzia

1 komentarz z 19/01/2016 od pictori
06/08/2014 mzag

Jedzmy owoce.

Niekoniecznie na przekór.
4 komentarze, ostatni z 11/12/2014 od pinot