Śródziemnomorze
7 osób
Moderatorzy:
    pinot Atavus ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Lago di Garda

Jezioro Garda to największe i najczystsze jezioro we Włoszech. Położone w niezbyt dużej od Mediolanu (a w każdym razie tak uważają sami Włosi mieszkający stolicy włoskiej mody) czy Verony, przyciąga nie tylku tłumy turystów, lecz również samych Włochów. 

Latem Jezioro Garda to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Latem Jezioro Garda to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu. (ruda)

Nazwa jeziora pochodzi od miejscowości Garda, położonej nad jego brzegiem, lecz wcześniej, do XII wieku nosiło nazwę Benàco. W jego regionie panuje bardzo łagodny klimat (łagodniejszy niż w Mediolanie). Jezioro Garda jest pochodzenia polodowcowego i posiada dość specyficzny kształt - od północy jest wąskie i otoczone górami (Alpy Trydenckie i Adamello), a od południa znacznie szersze.

(http://pl.wikipedia.org/wik...)

Otoczenie Jeziora Garda jest naprawdę piękne i od lat inspiruje artystów, którzy po prostu uwielbiają spędzać czas nad jego brzegami. Jego rejon zapewnia rozrywkę nie tylko tym, którzy chcą zażywać kąpieli wodnych i słonecznych, ale również osobom pragnącym nieco bardziej aktywnych działań. Nad jezioro chętnie wybierają się rowerzyści górscy, którzy często decydują się na jego okrążenie, co nie tylko stanowi spore wyzwania, ale dostarcza również niesamowitych wrażeń estetycznych. Ci, którzy chcą obcować z historią, mogą nad Gardą odwiedzić liczne, urokliwe miasta i miasteczka, jak choćby Sirmione, Desenzano czy Riva del Garda. Nad jeziorem znajduje się również park rozrywki Gardaland, który w rankingu Forbes został umieszczony na piątym miejscu wśród najlepszych tego typu obiektów na świecie.

Jezioro Garda to idealne miejsce na aktywne wakacje. Jezioro Garda to idealne miejsce na aktywne wakacje. (ruda)

Te piękne konstrukcje spotkałam kiedyś w okolicy Desenzano. Te piękne konstrukcje spotkałam kiedyś w okolicy Desenzano. (ruda)

 

Ostatnio komentowane na stronie:
07/01/2014 Agata

Azulejos

Sztuka z ceramicznych płytek
10 komentarzy, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
28/02/2014 Atavus

Palermo

na skrzyżowaniu cywilizacji
2 komentarze, ostatni z 11/01/2017 od pioter
16/10/2011 Agata

Spacer brzegiem Tagu

Bélem
4 komentarze, ostatni z 21/09/2015 od pinot
08/12/2012 Agata

Zakochać się w Piranie

3 komentarze, ostatni z 13/04/2015 od pinot
Notatki o podobnych miejscach: