Obrazki z wakacji
7 osób
Moderatorzy:
    pinot

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Gardaland

park rozrywki w pobliżu Mediolanu

Jeżeli znudzi nam się zwiedzanie zabytków, jedzenie włoskich przysmaków i podziwianie najnowszych trendów mody w Mediolanie, polecam wybrać się na małą wycieczkę do parku rozrywki.
 

  (http://www.lagodigarda.com/...)


Wystarczy pójść na stację pociągów, czyli po włosku Stazione Centrale. Jest stacja metra o takiej nazwie, więc naprawdę łatwo trafić. Na stacji trzeba kupić bilet do Peschiera del Garda, kosztuje on mniej więcej 8 euro. Rozkład pociągów można sprawdzić wcześniej na stronie www.treniitalia.it.

Polecam przyjść na stację przynajmniej 40 minut wcześniej, bo kolejki do kas są zawsze ogromne. Alternatywą jest kupienie biletu w automacie, ale jest to dosyć kłopotliwe dla turysty.


Podróż w jedną stronę trwa około 1,5 godziny. Po wyjściu ze stacji zobaczymy przystanek, z którego regularnie odchodzi autobus do Gardaland. Po mniej więcej 2 godzinach będziemy na miejscu.


Radzę podróż zaplanować na inny dzień niż weekend i przed południem, bo wtedy są niższe ceny i nie ma kolejek. Zła pogoda sprzyja też małej ilości ludzi a o tą nie trudno w tym regionie.


W Gardaland można spędzić nie nudząc się przynajmniej pół dnia. Są tam niesamowite ilości atrakcji i naprawdę szokujące kolejki górskie. Jest to miła alternatywa dla zwiedzania zabytków.


Po dobrej zabawie w parku rozrywki można pójść na plażę nad jeziorem, jeżeli pogoda dopisze, lub zjeść pyszną rybę w mieście.Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
18/02/2014 AgnesO

Praga w trzy dni

2 komentarze, ostatni z 27/04/2014 od Mateusz
10/02/2012 maria

Wielbłądy

Przejażdżka po pustyni Gobi
2 komentarze, ostatni z 15/02/2012 od maria
25/09/2011 Agata

Być jak James Bond

Tama na rzece Verzasca
4 komentarze, ostatni z 26/09/2011 od pinot
Notatki o podobnych miejscach: