Aktywne Świętokrzyskie
18 osób
Moderatorzy:
    ruda
Subskrybenci:
    Chris888 IDB mzag ruda DontLookBack jasiek RYZA JoannaJulia koshmarny Maciej Gosienica Joannaa
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

12/05/14 od mzag
W temacie: Lokalne sprawy

Segregacja śmieci po kielecku

Wyczytałam w gazecie, że na terenie mojego miasta grasuje mafia śmieciowa, która kradnie posegregowane przez mieszkańców śmieci.

Mafia kojarzy mi się z Alem Capone, czasami prohibicji, kasynami, szybkimi samochodami, diamentami, narkotykami, ale zdecydownie nie ze śmieciami. Niestety miałam wkrótce spotkać sie z uzbrojonymi przedstawicielami mafii, którzy opróżniają pjemniki na moim osiedlu wybierając, co ciekawsze przedmioty.

Robiąc porządki pozimowe w garażu i piwnicy wynosiłam sterty różnych przedmiotów, które miały sie do czegoś przydać, a jak zwykle nie przydały się do niczego. Wykonując kolejny kurs do śmietnika miałam coraz większe wrażenie, że po pierwsze ktoś mnie obserwuje, a po drugie, że wrzucone przed chwilą do właściwie opisanych pojemników pudła zniknają. 

Wszystko się wyjaśniło, gdy powklokłam się z imponujących rozmiarów kartonem po otrzymanej paczce. Zanim dobrnęłam do bramy śmietnika z zaparkowanego małego Fiata 126 wyskoczył człowiek i zakrzyknął: "Pani da ten karton!" Posłusznie dałam. I wtedy ze śmietnika wyskoczył inny przedsiębiorca zajmujący się recyklingiem, tym razem rowerowy z przyczepka i wrzasnął "To jest mój śmietnik". Dodam, że obaj byli uzbrojeni w kije zakończone hakami, a ja najszybciej jak mogłam oddaliłam sie spod śmietnika, natomiast wrzaski obu panów trwały jeszcze dość długo, a pomiędzy rozsierdzonymi jegomościami nadal grzecznie leżał mój karton. Kto wygrał, nie wiem, ale napewno przegrała gmina. Bo dopiero teraz interes kwitnie, gdy pan "fiacikowy" i "rowerowy"nie muszą rogrzebywać worków ze śmieciami, a spojkojnie i czyściutko wyciagają elegancko posegregowane odpady. I to, co w teorii odzyskuje gmina, trafia do tych "lokalnych przedsiębiorców". Mzag

(Cezary p, CC BY-SA 3.0, http://pl.wikipedia.org/wik...)

 

Ostatnio komentowane na stronie:
04/04/2014 ruda

Łysa Góra

czyli Święty Krzyż
2 komentarze, ostatni z 11/01/2017 od pinot
07/04/2014 ruda

Migawki z Ponidzia

1 komentarz z 19/01/2016 od pictori
06/08/2014 mzag

Jedzmy owoce.

Niekoniecznie na przekór.
4 komentarze, ostatni z 11/12/2014 od pinot