Aktywne Świętokrzyskie
18 osób
Moderatorzy:
    ruda
Subskrybenci:
    Chris888 IDB mzag ruda DontLookBack jasiek RYZA JoannaJulia koshmarny Maciej Gosienica Joannaa
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

26/05/14 od mzag
W temacie: Lokalne sprawy

Ścieżki rowerowe

Czyli na co to komu?

Władze Kielc co i raz chwalą się to tu, to tam ile kilometrów nowych ścieżek się buduje, że miasto coraz bardziej staje się przyjazne rowrzystom. Tak, to prawda, ale zawsze jest jakieś "ale".

Jestem kierowcą i pieszym, na rowerze się nie przemieszczam po mieście i proszę mnie źle nie zrozumieć, naprawdę życzę rowerzystom wielu ścieżek.

Niestety ścieżki sobie, a życie sobie. Jadąc do pracy dziś byłam świadkiem i uczestnikiem zdarzenia, które podniosło mi ciśnienie. Przy ulicy biegnie wydzielony pas chodnika i jest on oznakowaną ścieżką rowerową, ba ma nawet taki bajer jak przejazd pod skrzyżowaniem. Czyli prawidłowo i bezpiecznie, nic tylko korzystać z takich udogodniń, ale gdzie tam. Rowerzysta lat około 70+, wprawdzie w żółtej kamizelce z prędkością 5/godzinę przemierza ulicę w kieruku ronda (przejazd dla niego jest pod ziemią) i absolutnie nie można go wyprzedzić, a korek się powiększa. Za to kulminacja tej sytuacji nastąpiła na rondzie, bo pan prawy pas zmienił na lewy, a następnie przy trzecim zjeźdie wrócil na prawy, kompletnie nie sygnalizując swoich zamiarów. Będąc już w ruchu okrężnym widziałam, co się dzieje i armagedon to mało powiedziane Pisk opon i rozpaczliwe hamowanie oraz obłęd w oczach kierowców, a rowerzysta niespesznie opuścił skrzyżowanie nadal jadąc jezdnią a nie ścieżką rowerową.

Ja się pytam, czy nie ma możliwości zmuszenia rowerzystów do korzystania ze ścieżek, które przeważnie są puste? Dla kogo miasto buduje przejścia z sygnalizacją rowerową skoro wszyscy i tak jeżdżą jak chcą?

Inna sprawa to rowerzyści, którzy przeciskają się między samochodami, którzy potrafią zarysować samochód, albo urwać lusterko, jak taką osobę namierzyć skoro nie ma obowiązku posiadanie rejestracji, a spowodowała szkodę?

Skoro skutery muszą mieć rejestrację , to uważam, że każdy rower poruszający się po jezdni musi mieć rejestrację, a osoba wykupione ubezpieczenie i tylko wtedy będzie równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, w przeciwnym razie jest intruzem. Ja staram się nie wchodzić na ścieżkę rowerową i również po niej nie jeżdżę i tego samego oczekuję od rowerzystów.

Piękny to sport ,gdy zażywa sie ruchu w zieloności, na łonie natury, parkach i gdzie człowiek obcuje z przyrodą, a nie wyziewami z rur wydechowych i gdzie sam nie jest narażony na niebezpieczeństwo i tego niebezpieczeństwa nie powoduje.Mzag

(unk's dump truck, CC BY-SA 2.0, https://www.flickr.com/phot...)

Ostatnio komentowane na stronie:
04/04/2014 ruda

Łysa Góra

czyli Święty Krzyż
2 komentarze, ostatni z 11/01/2017 od pinot
07/04/2014 ruda

Migawki z Ponidzia

1 komentarz z 19/01/2016 od pictori
06/08/2014 mzag

Jedzmy owoce.

Niekoniecznie na przekór.
4 komentarze, ostatni z 11/12/2014 od pinot