Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Umbria Jazz Festival

Jazz i Blues w Perugii

Jak już pisałem w poprzednim poście, miałem okazję odbyć kurs językowy w Perugii. Jest to miasto niewielkie, ale bardzo piękne. Dzięki obecności wielu turystów i kursantów, staje się jeszcze atrakcyjniejsze w wakacje.

Jest kilka wydarzeń w programie miasta, na które przygotowania trwają cały rok. Jednym z takich wydarzeń jest Umbria Jazz Festival. Perugia już parę tygodni wcześniej robi wszystko, aby umożliwić zwiedzającym dobrą zabawę.
 

(Olek)

 
Umbria Jazz Festival odbywa się co roku. Praktycznie na każdej ulicy w tym malutkim mieście ustawiane są wtedy gigantyczne sceny. Większość koncertów jest otwarta i darmowa, na część trzeba się zapisać a część jest płatna. Te płatne nie różnią się wcale od tych ulicznych a gwiazdy są naprawdę światowej klasy. Można spotkać artystów przede wszystkim z Ameryki.
 

(Olek)

 
Cała Perugia tętni muzyką, bo koncerty odbywają się nie tylko na scenach, ale też spontanicznie na ulicy. W każdym pubie i klubie w Perugii występuje w tym czasie jakiś lokalny artysta, a osoba zwiedzająca na każdym kroku musi podejmować decyzję, na jaki koncert pójść, bo naprawdę jest z czego wybierać.

Podczas festiwalu w mieście jest tyle ludzi, że naprawdę ciężko jest się przecisnąć przez centrum. Dzień i noc wszystkie główne ulice są zatkane a czas potrzebny na przejście przez główny plac wydłuża się kilkukrotnie.
 

(Olek)

 
Na każdym Umbria Jazz Festival pojawia się też wielka gwiazda. Kiedy ja byłem w Perugii, najważniejszym wydarzeniem był koncert BB Kinga - jednego z największych bluesmanów na świecie.

Niestety bilet na koncert gwiazdy jest płatny. Bilety można dostać w specjalnych kasach Umbria Jazz Festival, radzę kupować z wyprzedzeniem, bo szybko się kończą.

Zobaczyć program na nadchodzący rok można na stronie www.umbriajazz.com, festiwal zazwyczaj odbywa się w połowie lipca i trwa mniej więcej tydzień.

Gorąco polecam Umbria Jazz Festival, jest to jedna z najlepszych imprez, na jakiej w życiu byłem i z pewnością kiedyś tam jeszcze wrócę.

  • (Olek)
Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona