Na odsłuchu
12 osób
Moderatorzy:
    MarcinM

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

04/01/14 od MarcinM
W temacie: Some Years After

Michael Stipe to już 54-latek

Michael Stipe (2008 rok) Michael Stipe (2008 rok) (fot. Kris Krug / http://en.wikipedia.org/wik...)

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął na początku lat 80., jako wokalista legendarnej (już niestety tylko legendarnej) formacji R.E.M. Panowie poznali się podczas studiów na uniwersytecie w Athens w stanie Georgia (kierunek: fotografia i malarstwo).

Od czasu pierwszego singla "Radio Free Europe" w 1981 roku i wydania debiutanckiego albumu "Murmur" w roku 1983 minęło doprawdy mnóstwo czasu. Tak mnóstwo, że można dziś mówić o zespole, który osiągnął swój cel i wpisał się w historię rocka. Zespole który będzie żywo inspirował kolejne zespoły, jak sam kiedyś inspirował się nowojorskimi legendami podziemia - Television, Velvet Underground cz Patti Smith.

Chociaż Michael Stipe ostatnimi czasy nie jest szczególnie aktwny muzycznie (za to fizycznie upodobnił się do Fisha, eks-wokalisty Marillion...), to życzę mu w dniu urodzin, żeby jeszcze nieraz było słychać jego charakterystyczny "nosowy" wokal w nowych nagraniach. Nagraniach gościnnych (jak to poniżej), solowych, a może z R.E.M.? (pomarzyć zawsze można)