Miejskie opowieści
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Marzena Ola SKIP

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Stratford

Na niedzielne popołudnie.

Do Stratford wybrałem się samochodem. Zjechałem z autostrady M40 na drogę A46 i zatrzymałem się na małym, malowniczym parkingu przy Warwick Road, zaraz przed wjazdem do miasta. Obok parkingu rozciąga się park, gdzie można rozbić biwak, rozpalić grilla, zorganizować piknik. Od parkingu do centrum miasta prowadzi utwardzona ścieżka wzdłuż kanału. Ciekawostką może być to, że te kanały rozciągają się po całej Anglii i można nimi przepłynąć choćby z Manchester do Londynu.

Po przejściu około 1,5 km doszedłem do centrum miasta, gdzie przywitał mnie pomnik jednego z najbardziej znanych dramaturgów na świecie, Williama Szekspira. Wokół pomnika pisarza znajdują się cztery postacie z jego twórczości Falstaff, Książę Hal, Hamlet i Lady Makbet. Pomnik znajduje się obok przystani barek. Jako drugą ciekawostkę powiem, że w tych barkach mieszkają ludzie.

Spod przystani udałem się na farmę motyli. Można tam zobaczyć wiele gatunków tych owadów. Jak również egzotyczne ptaki. Wszelkie informacje o godzinach otwarcia i cenach biletu można znaleźć tu: www.butterflyfarm.co.uk/attraction/

Po zwiedzeniu farmy można pójść prosto aleją aż się dojdzie do placu zabaw dla dzieci. Jest to bardzo dobra opcja dla rodzin z dziećmi. Ja wróciłem pod przystań barek i udałem się pod Stratford Royal Shakespeare Theatre. Tutaj często występują sztukmistrze ze swoimi sztuczkami. Po obejrzeniu ich udałem się pod dom, w którym urodził się William Szekspir. Informacje co można znaleźć w nim, godziny otwarcia i ceny wejściówek są tu:www.shakespeare.org.uk/ Stąd ruszyłem okrężną drogą, uroczymi uliczkami wśród zabytkowej zabudowy z powrotem pod pomnik Szekspira. A następnie drogą przy kanale, do autka i do domu.
 
Stratford jest miastem gdzie warto przyjechać w niedzielne, słoneczne popołudnie. Ilość parków, trawników, gdzie można przygotować piknik jest w tym mieście bardzo duża. Spacer Stratford zajmuje ze 3 godziny. Za to wśród zieleni można spędzić cały dzień.
 
Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2014 ruda

Hallstatt

miasteczko z puzzli
3 komentarze, ostatni z 17/12/2014 od pinot