Obrazki z wakacji
7 osób
Moderatorzy:
    pinot

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Safari Park

Safari zamiast ZOO.

Chyba każdy z nas był kiedyś w ZOO i widział wiele ciekawych zwierząt, które chciał nakarmić lub przynajmniej pogłaskać. Jednak o ile z tabliczką „ZAKAZ KARMIENIA ZWIERZĄT” można sobie dość łatwo poradzić, o tyle z kratami i fosą, żeby dostać się do zwierzęcia, jest zdecydowanie gorzej. Oczywiście nie namawiam do łamania zakazów i apeluję o ich przestrzeganie. Zachęcam za to, do wybrania się do Safari Parku. 
 
Zdaje sobie także sprawę z tego, że wyprawa do Afryki jest bardzo kosztowna i niebezpieczna. Dlatego proponuję nieco tańszą i bezpieczniejszą opcję, jaką jest Safari Park w Kidderminister w Anglii.

 

Do Safari Parku warto wybrać się samochodem. Są tam wprawdzie busy, które wożą turystów wśród dzikich zwierząt, ale widok nosorożca przechadzającego się obok naszego auta, a tym bardziej żyrafy zaglądającej do środka samochodu przez otwarte okno, przyniesie niezapomniane wrażenia. A już na pewno strach i przerażenie zagości na twarzy, gdy w około samochodu zaczną kręcić się wilki, hieny lub lwy. Nie ma tam także zakazu karmienia zwierząt. Jeżdżąc własnym samochodem, możemy dowoli karmić zwierzęta. Wystarczy tylko wraz z biletem kupić dla nich jedzenie. W busach jest to zdecydowanie utrudnione.

 

W innej części parku, w której samochody będą nam zupełnie zbędne, jest plac zabaw dla dzieci. Są tam również akwaria, w których oprócz rzadkich gatunków ryb, możemy zobaczyć jaszczurki, węże lub olbrzymie krokodyle i aligatory. Także swoje sztuczki z chęcią zaprezentują nam foki pod czujnym okiem trenerów. A gdy poczujemy się głodni możemy skorzystać z kompleksu restauracyjnego.

 

Wszelkie informacje o terminach otwarcia, godzinach i biletach można
znaleźć na stronie internetowej:
www.safaripark.co.uk lub www.wmsp.co.uk
Ostatnio komentowane na stronie:
18/02/2014 AgnesO

Praga w trzy dni

2 komentarze, ostatni z 27/04/2014 od Mateusz
10/02/2012 maria

Wielbłądy

Przejażdżka po pustyni Gobi
2 komentarze, ostatni z 15/02/2012 od maria
25/09/2011 Agata

Być jak James Bond

Tama na rzece Verzasca
4 komentarze, ostatni z 26/09/2011 od pinot