Miejskie opowieści
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Marzena Ola SKIP

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Ogród zoobotaniczny w Toruniu

Na ogród zoobotaniczny w Toruniu trafiłam zupełnie przypadkiem... Aż wstyd! Bo zwróciłam na niego uwagę nawet nie wtedy, gdy przechodziłam obok niego, a dopiero gdy zobaczyłam uroczego misia na jego terenie, który dzielnie odpoczywał w specjalnie wyznaczonej przestrzeni.

(Joanna Cudziło)

Do ogrodu miałam wejść na dosłownie chwilę, a pomimo stosunkowo niewielkiej przestrzeni byłam tam z 1,5h. Nic dziwnego, bo oprócz zadbanej roślinności możemy spotkać tam wiele ślicznych zwierząt i ptaków.

(Joanna Cudziło)

Dokładna data założenia tego urokliwego miejsca nie jest znana, ale przyjmuje się, że Johann Gottieb Schultz- miłośnik botaniki założył go zaraz po przejęciu tych terenów w 1797 roku.

(Joanna Cudziło)

Założyciel tak mocno kochał botanikę, że oprócz wielkiego wkładu w to, aby ogród się rozwijał miał jeszcze jedno życzenie- ostatnie- chciał być pochowany w tym ogrodzie, jak to też podobno się stało.

Historia ogrodu była dość burzliwa po śmierci Schultza i przeżywała kilka wzlotów i upadków. Od bliskiego końca do bardzo dynamicznej poprawy stanu ogrodu. Dziś możemy oglądać ten teren w jego naprawdę zadbanym obliczu do czego serdecznie Was zachęcam.

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2014 ruda

Hallstatt

miasteczko z puzzli
3 komentarze, ostatni z 17/12/2014 od pinot