7 fotografii
159 osób
Moderatorzy:
  pioter Ola ruda
Subskrybenci:
  pinot Chris888 pioter pictori colgen IDB roxa Grzania przybor jacek.bralski Diabella kajtson
pokaż więcej

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Toruń wieczornie

7 zdjęć

W niewielu polskich miastach zachowało się tak dużo niezwykłych zabytków. Okazałe kościoły gotyckie, imponujący Ratusz, Dwór Artusa, liczne kamieniczki i spichrze, ruiny zamku krzyżackiego, pozostałości murów, bramy i baszty - te wszystkie obiekty zobaczymy na niewielkim, ale zwartym urbanistycznie obszarze toruńskiego Starego i Nowego Miasta. Przejście go wzdłuż i wszerz nie zajęłoby wiele czasu, gdyby nie to, że co kilka kroków pojawia się coś, przy czym trzeba przystanąć i popatrzeć. Nieraz będzie to ładny widok, innym razem ciekawy gmach albo jakiś szczegół tylko. Za każdym z nich może kryć się niejedna ciekawa historia, ale o nich już w innych notatkach. Na razie jednak tylko zwiedzam. Jest wieczór, grube chmury ledwie przepuszczają ostatnie  promienie słoneczne, zatem cierpliwie czekam aż zapalą się miejskie latarnie i podświetlenia, które nadadzą miastu jeszcze większego uroku. Większość zdjęć robię na Rynku Starego Miasta, potem biegnę na drugi brzeg Wisły, żeby sfotografować panoramę starówki. Do punktu widokowego na Kępie Bazarowej docieram jednak, gdy już kończy się zmierzch i sceneria traci niebieską dominantę. 
 • Na Starym Rynku. Fragment Ratusza i Dwór Artusa. Na Starym Rynku. Fragment Ratusza i Dwór Artusa.
 • Ratusz. Ratusz.
 • Pomnik Kopernika, z lewej strony Dwór Artusa. Pomnik Kopernika, z lewej strony Dwór Artusa.
 • Rzeźba flisaka Iwo, ktory miał wg legendy uwolnić miasto od plagi żab. Rzeźba flisaka Iwo, ktory miał wg legendy uwolnić miasto od plagi żab.
 • Piękna Kamienica pod Gwiazdą, której właścicielem był znany renesansowy humanista Kalimach Piękna Kamienica pod Gwiazdą, której właścicielem był znany renesansowy humanista Kalimach
 • Stare Miasto widziane z Kępy Bazarowej. Stare Miasto widziane z Kępy Bazarowej.
 • Nowe Miasto widziane z Kępy Bazarowej. Nowe Miasto widziane z Kępy Bazarowej.
Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2019 Grzania

Peru

spełnienie marzenia
5 komentarzy, ostatni z 14/07/2019 od Grzania
16/08/2016 pioter

Toruń wieczornie

7 zdjęć
4 komentarze, ostatni z 04/03/2019 od bt