W szafie
2 osoby
Moderatorzy:
    AgnesO Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Rodzinna tradycja szewska Agi Prus

Buty Agi Prus zna każdy, kto choć trochę orientuje się w młodych warszawskich projektantach. Jest twórczynią damskiego obuwia pełnego klasy i elegancji. Jednocześnie podąża za aktualnymi trendami co w połączeniu z klasyką daje, moim zdaniem, idealne buty. W jej ofercie królują mokasyny, botki, szpilki i płaskie pantofelki w męskim stylu. Każda para wydaje się jedyna w swoim rodzaju, perfekcyjnie dopracowana. Aga Prus tworzy swoje buty podąrzając za modą, ale w duchu szewskich tradycji starej Warszawy. Tradycji rodzinnej, którą postanowiła wskrzesić i pielęgnować.

Dziadkiem Agnieszki Prus był Brunon Kamiński. Słynny warszawski szewc, który uczył się od najlepszych, a swój pierwszy zakład otworzył w 1943 roku, przy Nowym Świecie 26. Podczas okupacji znalazł się w amerykańskiej strefie okupacyjnej, ale wrócił do kraju by kontynuować pracę. Pracownia przy Nowym Świecie 26 zniknęła, dlatego nowa powstała przy ocalałym budynku pod numerem 22. Mimo zleceń rządowych, pracownię zamknięto jeszcze na dwa lata. W tym czasie, Brunon Kamiński współpracował z Modą Polską i Teatrem Wielkim. Dzięki temu, nauczył się tworzyć buty na przedstawienia teatralne oraz miał nieustanną styczność z zachodnimi nowinkami obuwniczymi. Po dwóch latach, pracownia przy Nowym Świecie 22 znowu zaczęła działać. Kamiński tworzył obuwie dla Władysława Gomułki i Papieża Jana Pawła II. Jego klientkami były największe osobistości kultury, takie jak Grażyna Szapołowska, Beata Tyszkiewicz i Irena Santor.

Zrzut ze strony http://www.agaprus.pl/pages/hello Zrzut ze strony http://www.agaprus.pl/pages/hello (Aga Prus handmade shoes)

Dzisiaj, jego wnuczka - Agnieszka Prus, która z wykształcenia jest architektem, postanowiła kontynuować rodzinną tradycję. Zakład, w którym powstają jej buty, nadal mieści się przy Nowym Świecie. Podział obowiązków jest jasny: Agnieszka projektuje obuwie, a buty wykonują rzemieślnicy. Do stworzenia butów potrzebny jest cholewkarz, który zajmuje się szyciem wierzchu i podszewki i szewc (którym jest tata Agnieszki), odpowiadający za konstrukcję kopyta i wykonanie pozostałych części buta.

Wszystkie buty Agi Prus, są szytę na miarę. Można się umówić, wybrać materiał, kolor, fakturę - generalnie stworzyć buty marzeń. Buty Agi Prus nie należą do najtańszych, ale nie ma co się dziwić - 100% jakość, perfekcyjne wykonanie i dopasowane indywidualnie buty, mają swoją cenę. Myśl o tym, że są to buty powstałe w pracowni, jak by nie było, samego Brunona Kamińskiego, jest bezcenna;)

Agę Prus ze swoimi butami znajdziecie też na Facebooku.

Ostatnio komentowane na stronie:
07/07/2014 Ola

Moda miejska, moda uliczna

2 komentarze, ostatni z 11/07/2014 od Ola
03/07/2014 AgnesO

Historia zabójczej szminki

9 komentarzy, ostatni z 04/07/2014 od tysia
19/05/2014 AgnesO

Minimalizm w modzie

1 komentarz z 30/06/2014 od Ola
29/06/2014 AgnesO

Czy blogerki modowe kreują trendy?

5 komentarzy, ostatni z 30/06/2014 od Ola
09/06/2014 AgnesO

Fenomen Vogue'a

2 komentarze, ostatni z 09/06/2014 od Ola