Między programami
7 osób
Moderatorzy:
    Antisaina
Autorzy strony:
    MarcinM Antisaina Marzena
Subskrybenci:
    Ola Marzena Agata Atavus Antisaina AgnesO ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

06/11/13 od Marzena
W temacie: Reklama

Reklama

i druga strona medalu

Atakujące nas reklamy to już standard. Miasto obwieszone, skrzynki przepełnione ulotkami, a przerwy reklamowe trwają prawie tyle co film... a to jest efekt pracy i decyzji wielu ludzi. Co się dzieje przed wypuszczeniem takiej reklamy dalej? Ostatnio brałam udział w nagraniach do reklamy telewizyjnej i stwierdziłam, że podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

Jak to jest z osobami, które grają w reklamach?

O ile nie jest to jakaś rozpoznawalna gwiazda do reklamy najczęściej dostajemy się przez casting. Agencje reklamowe wysyłają informacje związane z miejscem, godziną castingu i krótko opisują jakie osoby są poszukiwane.  Po takim castingu odbywa się często recall, czyli dogrywka, na którą zaproszone są już niewielkie grupy osób. Po recallu pozostaje już tylko czekać na telefon. Nie zdarza się, że informują uczestników castingów o tym, że się nie dostali, po prostu nie oddzwaniają. Dlatego czekanie na telefon i nadzieje mogą okazać się bezsensowne. 

Co się dzieje, gdy dostaniemy informację o tym, że się dostaliśmy?

I tu zaczyna się cała zabawa, agencja dzwoni w sprawie umowy, stylista w sprawie rozmiaru ubrań, które nosisz, dom produkcyjny wydzwania w sprawach organizacyjnych... Nauczyłam się już, że nie należy jednak się cieszyć, dopóki nie znajdziemy się na planie, ponieważ zdarzają się sytuacje, że wieczór przed dniem nagrań dzwonią z informacją, że nagrania jednak się nie odbędą.

Gdy jesteśmy już na planie, co wtedy?

Zawsze zapraszają nas na godzinę, która mam wrażenie została wzięta z powietrza i spokojnie moglibyśmy pojawić się kilka godzin później. Ale po tym dzielnym czekaniu przychodzi czas na makijaż, przebierania i przygotowania. Na planie pracuje naprawdę bardzo dużo osób - reżyser jeden, drugi, trzeci, zastępcy, kamerzyści, oświetleniowcy, pan od gadżetów, pani od fryzur, pan stylista, itd.itd. Wieczne zamieszanie, wszystko ma być zrobione na wczoraj, zawsze opóźnienia. I tu zastanawiasz się, jak to możliwe, że zawsze popełniają te same błędy i odkrywają je na nowo- tylko raz zdarzyło mi sie skończyć nagrania o zamierzonym wcześniej czasie...

Gdy jesteśmy już na planie i wszyscy zdążyli już wszystko ustawić zaczynają się próby stworzenia dobrego ujęcia. I tu się zaczyna zabawa, bo krótkie ujęcia, które widzimy na ekranie nagrywane są długimi godzinami. Każdy ma inną wizję, ten uśmiecha się za bardzo, tamten za mało, tu za ciemno tam za szaro... Zdjęcia, na których byłam ostatnio zaczęły się o godz. 17 a skończyły o godzinie 6 a i tak nie nagrali kilku ujęć, które musieli przesunąć na kolejny dzień. Oto kilka zdjęć, które udało mi się dość potajemnie zrobić, dlatego jakość niestety nie jest zadawalająca, ale mam nadzieję, że uda się coś zobaczyć:)

Ponieważ część zdjęć odbywała się na dachu potrzebna była odpowiednia pomoc kaskaderów, która pilnowała, aby nikomu krzywda się nie stała. Było tak zimno, że wszyscy czuli się zmobilizowai do szybkiego nagrania, a co za tym idzie bezbłędnych ujęć.

(Joanna Cudziło)

Skoro działamy na wysokości, to nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. :)

(Joanna Cudziło)

Później na szczęście zeszliśmy na ziemię, a reżyser dzielnie jeździł z kamerą, na którą trzeba było na prawdę uważać, bo przemieszczała się z dużą prędkością, blisko naszych twarzy...

(Joanna Cudziło)

Po wielu godzinach stania na dworze większość z nas niestety zachorowała, ale praca na planie jest często bardzo przyjemna i ciekawa, dlatego przyciąga tak wiele osób, by znowu brać udział w kolejnych castingach. Niestety, tym razem nie było aż tak dobrze, bo przez wieczne opóźnienia nie było przerw na odpoczynek, tylko ciągłe stanie na mrozie, ale efekt będzie z pewnością przyjemny i miły dla oka. :)

Tagi: reklama
Ostatnio komentowane na stronie:
13/06/2014 Marzena

FIFA World Cup

i reklama McDonald's
5 komentarzy, ostatni z 20/06/2014 od Marzena
26/05/2014 Marzena

Pomysł na reklamę

linii lotniczych
6 komentarzy, ostatni z 27/05/2014 od Marzena
17/04/2014 Marzena

Reklama Kia Soul

postawiła na chomiki
2 komentarze, ostatni z 17/04/2014 od Marzena