"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

13/06/14 od ruda
W temacie: Czarnogóra

Skąd najlepiej podziwiać Bokę Kotorską?

O tym, że Boka Kotorska, czyli inaczej zatoka, jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych w Czarnogórze raczej nie muszę nikogo przekonywać. Jednak najczęściej większość turystów trafia tylko do Kotoru, może paru z nich wejdzie na fortecę, by popatrzeć nieco bardziej z góry na okolicę, ale zazwyczaj tłumy kręcą się głównie po nabrzeżu. Jednak najlepsze widoki na Bokę Kotorską są z otaczających ją gór i jeśli nie chcemy wspinać się w upale, to możemy wsiąść w samochód/autobus i udać się drogą łączącą Kotor z Cetinje (dawna stolica Montenegro), która 25 serpentynami wynosi nas na pasmo Lovocen. Z samej drogi, jak i górskiego grzbietu roztacza się bajkowy widok nie tylko na Bokę, ale również lotniskow w Tivat oraz zatokę Herveg Novi. Oczywiście polecam wybrać się tam o złotej godzinie, czyli albo na wschód, albo na zachód słońca. Zapewniam Was, że wrócice z porcją niesamowitych wprost zdjęć :)

Początek drogi do Cetinje i widok na Kotor Początek drogi do Cetinje i widok na Kotor (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Droga wiedzie wśród skalistych zboczy pasma Lovocen Droga wiedzie wśród skalistych zboczy pasma Lovocen (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Złota godzina i złota zatoka Herceg Novi Złota godzina i złota zatoka Herceg Novi (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Widok na fragment lotniska w Tivat Widok na fragment lotniska w Tivat (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Widok na dwie zatoki: po prawej Boka Kotorska, po lewej zatoka Herceg Novi Widok na dwie zatoki: po prawej Boka Kotorska, po lewej zatoka Herceg Novi (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq