"Dzika" Europa
8 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Ola
Subskrybenci:
    pinot WiktorOnoff Ola Agata Atavus AgnesO mzag ruda

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

23/10/14 od ruda
W temacie: Czarnogóra

Zatoka Jaz

plaże, camping i samoloty

Od pewnego czasu hitem internetu jest plaża Maho znajdująca się na jednej z wysp Antyli Holenderskich, gdzie tuż nad opalającymi się na piasku turystami przelatują lądujące na pobliskim lotnisku samoloty. Widok jest niesamowity, a zdjęcia olbrzymów przelatujących tuż nad podekscytowanymi gapiami dość często gości na zdjęciach prezentowanych przez rozmaite portale.

W Czarnogórze również istnieje taka plaża, na której można nie tylko zażywać kąpieli wodnych i słonecznych, ale także obserwować przelatujące nad głową samoloty. Fakt - nie z takiej bliskości jak na Maho, ale widok również jest bardzo ciekawy. Zatoka Jaz, bo o niej mowa, położona jest przy drodze wzdłuż wybrzeża łączącej Tivat, gdzie znajduje się lotnisko, ze znaną miejscowością turystyczną - Budvą. W zatoce tej znajduje się grupa plaż - piaszczysta, kamienisto - piaszczysta, kamienista i skalista (ta ostatnia, znajdująca się na sporym uboczy przeznaczona jest dla nudystów). Wzdłuż nich ciągną się knajpki zarówno dla bogatych Rosjan, którzy mają na tyle zasobne portfele, że stać ich na wynajęcie helikoptera stacjonującego na pobliskim parkingu, jak i dla turystów nie mających tak dużo gotówki. Plaże są czyste, zadbane, woda względnie ciepła. Najważniejsze są jednak widoki na okolicę oraz przelatujące co jakiś czas samoloty.

Przy plażach znajduje się też camping, choć słowo "camping" jest sporym nadużyciem. Po prostu istnieje możliwość zaparkowania auta i rozbicia namiotu. Sanitariaty są w kiepskim stanie, nie ma dostępu do prądu, a cena za nocleg jest silnie wygórowana (12.10EUR za 2 osoby, namiot, auto). Zatokę bardziej polecam zatem jako miejsce do plażowania, niż do nocowania ;)

Zatoka Jaz Zatoka Jaz (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Na plaży w Zatoce Jaz Na plaży w Zatoce Jaz (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

Zatoka i przelatujący nad nią samolot do lotniska w Tivat Zatoka i przelatujący nad nią samolot do lotniska w Tivat (ruda, http://balkanyrudej.wordpre...)

 

Ostatnio komentowane na stronie:
14/11/2010 MG

Wodospady Krka

Plitwice w gorszym wydaniu.
3 komentarze, ostatni z 06/11/2018 od Jacko
02/09/2014 ruda

Gjipe

najpiękniejsza plaża w Albanii
3 komentarze, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
19/08/2014 ruda

Ksamil

1 komentarz z 26/05/2017 od orciobiq