Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Waszyngton

Co Obama widzi z okna.

W stolicy Stanów Zjednoczonych oczywiście jest kilka obowiązkowych punktów, które trzeba zobaczyć - czyli Biały Dom, pomnik Lincolna, Monument Waszyngtona czy Kapitol. Jednak w Waszyngtonie jest jeszcze kilka innych miejsc, gdzie warto się wybrać.

Pomnik Lincolna (1), Monument (2) i Kapitol (3) położone są na obszarze National Mall. Jest to spory obszar składający się z terenów zielonych, muzeów i właśnie wspomnianych wyżej obiektów. Przejście piechotą obszaru od pomnika Lincolna do Kapitolu jest sporą wycieczką. Ciekawą budowlą położoną mniej więcej w połowie tej trasy jest obiekt składający się z granitowych tablic z wypisanymi na nich wszystkimi stanami USA.

Na terenie National Mall położona jest także grupa muzeów o nazwie Smithsonian Institution. Wśród nich między innymi National Museum of Natural History (4) i National Air and Space Museum (5). W tym pierwszych zobaczyć można olbrzymie szkielety dinozaurów i wiele innych ciekawych ekspozycji. Kręcony był tu film "Noc w Muzeum 2". Z kolei w National Air and Space Museum można zobaczyć od środka samoloty i pobawić się na symulatorach.

Poza obszarem, gdzie znajdują się państwowe instytucje, warto odwiedzić waszyngtońskie Chinatown (6). W porównaniu do swojego nowojorskiego odpowiednika Chinatown w Waszyngtonie jest dość skromne. Zresztą mieszka tu dość mało Chińczyków. Być może dlatego nie jest tu tak głośno i tłoczno jak w chińskiej dzielnicy w Nowym Jorku. Waszyngtońskie Chinatown jest urokliwe, mimo że być może w swoim wyglądzie trochę kiczowate.

Waszyngton sprawia wrażenie miasta trochę sennego i spokojnego. Taką atmosferą zdecydowanie różni się od innych stolic. Niemniej poza centrum miasta, gdzie znajdują się instutucje państwowe, jest tutaj dość niebezpiecznie, dlatego wzmożona ostrożność nie zaszkodzi.

  • Biały Dom Biały Dom (KM)
  • Monument Waszyngtona Monument Waszyngtona (KM)
  • Pomnik Lincolna Pomnik Lincolna (KM)
  • monument z tablicami z nazwami stanów monument z tablicami z nazwami stanów (KM)