Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

06/02/11 publiczna

Asunción

Tylko w Ameryce Południowej można nazwać miasto "Wniebowzięcie Matki Boskiej".

Właśnie tak brzmi pełna nazwa Asunción - Nuestra Señora de la Asunción. Z taką nazwą to miasto musi być nietypowe.

Asunción położone jest nad Rzeką Paragwaj. Większość kolonialnych budynków znajduje się własnie nad rzeką. Położone są tu Pałac Prezydencki (bardzo ładny) (1), katedra (2) i budynek Parlamentu (3). Jednak odradzam zejście nad samą rzekę - są to tereny zamieszkane przez ludzi z marginesu społecznego, którzy trudnią się handlem narkotykami i napadami - w tym na turystów. Zresztą przy próbie zagłębienia się w te rewiry zatrzymał mnie policjant i grzecznie acz stanowczo polecił spacer w drugim kierunku.

Również w pobliżu rzeki znajduje się Plaza Uruguaya (4). Jest to ciekawe miejsce, ponieważ plac leży w nienajgorszej dzielnicy miasta, a zamieszkany jest przez bezdomnych Indian. Trawnik usiany jest materacami, kocami i innego tego typu prowizorką.

Poza tym Asunción, jak każda stolica, ma swoje centrum finansowe, biznesmenów, drogie sklepy, knajpki i restauracje. Jednak największy urok tego miasta tkwi w ludziach - niespaczonych masową turystyką, autentycznie ciekawych każdego turysty. Będąc w Asunción, czy to w sklepie, barze, kantorze, zawsze Paragwajczycy uprzejmie i z niekłamanym zaciekawieniem pytali skąd jestem i co robię w Paragwaju. 

Po Asunción najtaniej jest poruszać się komunikacją miejską. W przeciwieństwie do takich krajów jak Peru czy Boliwia, taksówki są tutaj dość drogie i jeżdżą na licznik, a nie na umówioną wcześniej cenę. 

  • Asunción  Asunción (KM)
  • Asunción Asunción (KM)
  • Asunción Asunción (KM)
  • Palacio del Gobierno Palacio del Gobierno (KM)
  • Panteon Panteon (KM)
  • Plaza Uruguaya Plaza Uruguaya (KM)