Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Palermo

Zielone płuca Buenos.

Palermo jest dzielnicą Buenos Aires zamieszkaną przez klasę średnią. Jest to dzielnica elegancka i dość ekskluzywna. Znajduje się tutaj wiele restauracji i barów. Jest to również dzielnica artystów i intelektualistów. Ale przede wszystkim Palermo jest znane ze swoich olbrzymich i pięknych parków.

Do Palermo z centrum można np. dojechać metrem, czyli Subte. Buenosariańskie metro wyróżnia się swoim oryginalnym wystrojem. Stacje wyłożone są kolorowymi płytkami przedstawiającymi różne scenki rodzajowe. Subte w Buenos jest jednym z najstarszych w Ameryce Łacińskiej. Jazda w wagonach może nie jest zabójczo szybka, ale jeździ się przyjemnie. Żeby dotrzeć do Palermo można np. wsiąść do Linii D na stacji 9 de Julio i wysiąść na Plaza Italia. 

Wysiadając z metra wychodzi się właśnie na Plaza Italia, gdzie centralnym punktem placu jest pomnik Garibaldiego. Stąd już niedaleko do Parku 3. Lutego (Parque Tres de Febrero), ZOO i buenosariańskiego hipodromu. 

Parque Tres de Febrero jest ogromnym obszarem zieleni, kwiatów, ścieżek, mostów i sztucznego jeziora. Pięknym miejscem jest szczególnie El Rosedal - ogród różany. Park Trzeciego Lutego to też Ogród Botaniczny i Ogród Japoński. To fajne miejsce na spacery i uprawianie sportów - dużo tutaj joggingowców. Zresztą Argentyńczycy mają fioła na punkcie sportu i z zamiłowaniem oddają się zarówno jego oglądaniu jak i aktywnemu uprawianiu. 


  • Parque Tres de Febrero Parque Tres de Febrero (KM)
  • Parque Tres de Febrero Parque Tres de Febrero (KM)
  • Parque Tres de Febrero Parque Tres de Febrero (KM)
  • Palermo Palermo (KM)
Tagi: parki