Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Rosario

Nie tylko Amerykanie mają fioła na punkcie swojej flagi.

Rosario jest trzecim najludniejszym miastem Argentyny - po Buenos Aires i Cordobie. Chociaż nie jest największe, jest stolicą kulturalną tego kraju. Spacerując po Rosario można zapomnieć, że jest się w południowoamerykańskim państwie. Miasto to wygląda bardzo europejsko, główny deptak niczym nie różni się od ulicy w Rzymie czy Paryżu.

Rosario znane jest ze swojego Pomnika Flagi (1) (Monumento Nacional a la Bandera). Budynek monumentu jest ogromny i szczerze powiedziawszy bardzo brzydki, ponieważ z daleka wygląda jak stary blok. Na szczyt budowli można wjechać windą, znajduje się tam taras widokowy, z którego można obejrzeć panoramę Rosario z czterech stron. Przy wejściu do budynku stoi kilku sprzedawców oferujących pamiątki (rzecz jasna dominuje argentyńska flaga) u których miłośnicy flag mogą zaopatrzyć się w swój egzemplarz. Sam monument jest ciekawą konstrukcją, ale może nie zachwycającą.

Rosario znane jest również jako rodzinne miasto Ernesto Guevary, znanemu wszem i wobec jako "Che". Dom (2), w którym się urodził nie rzuca się jakoś specjalnie w oczy - stoi przed nim szyld "Dom urodzenia Che Guevary", a kilka pobliskich sklepów ma w ofercie wszelkie możliwe gadżety z Che w roli głównej. Dla tych, których nie interesuje historia naczelnego latynoamerykańskiego rewolucjonisty, Rosario oferuje się również jako miejsce urodzenia naczelnego latynoamerykańskiego piłkarza. Chodzi oczywiście o Messiego.