Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

San Telmo

Najfajniejszy targ w Buenos Aires.

San Telmo jest jedną z dzielnic Buenos Aires. Na co dzień można się przespacerować po tym miłym dla oka miejscu, podziwiając historyczne kamieniczki i kościoły. Urokiem San Telmo są sklepy z różnego rodzaju ozdobami, szkłem, biżuterią, antykami - "artystycznymi gratami". Można się również wybrać w te okolice w celu spożycia steka, z których Argentyna słynie. Ceny nie są tutaj zaporowo wysokie, a knajpki i restauracje wyglądają zachęcająco. Często mają w swoim menu także spaghetti i pizzę, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że włoscy imigranci stanowią większość wśród mieszkańców Argentyny.

San Telmo słynie ze swojego niedzielnego targu. Polecam wybierając się tam, zacząć wycieczkę od głównego placu miasta - Plaza de Mayo (1) i ulicy Defensa (2). Całą ulicę zajmują wtedy przeróżni straganiarze. Zaraz przy placu, na Defensie wystawiają na sprzedaż swoje obrazy buenosariańscy artyści. Dalej, wzdłuż ulicy, można spotkać wszelkiej maści wyroby: peruwiańskie czapki i obrazki, zegary zrobione ze sprasowanych butelek po piwie, koszulki z nadrukami, fantazyjnie pocięte monety z całego świata. Najwięcej stoisk oferuje tykwy i bombille do picia yerba mate. Tykwy mogą być przeróżnie malowane i zdobione, zależnie od tego ich cena może wahać się od 5 do nawet 100 pesos. Bombilla to rurka zakończona sitkiem, służąca do picia yerba mate. Może być wykonana ze stali nierdzewnej, metalu zwanego alpaką lub nawet srebra. Ceny tego urządzenia również mogą się bardzo wahać. 

Idąc Defensą w końcu dochodzi się do Plaza Dorrego (3), gdzie znajduje się centrum santelmowskiego targowiska. Cały plac zastawiony jest stoiskami w różnymi rupieciami. Amatorzy biżuterii, wyrobów ze szkła, pamiątek, ceramiki, itd. na pewno znajdą tutaj coś dla siebie. Poza tym, co rusz ktoś tańczy tutaj tango, więc można dodatkowo obejrzeć taki uliczny pokaz.

  • San Telmo San Telmo (KM)
  • San Telmo San Telmo (KM)
  • San Telmo San Telmo (KM)
  • ulica Defensa w czasie niedzielnego targu ulica Defensa w czasie niedzielnego targu (KM)