Obrazki z wakacji
7 osób
Moderatorzy:
    pinot

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

Londyńskie Camden Town

Kiedy myślę o Londynie, jedno z pierwszych skojarzeń to Camden Town. Jest to niewątpliwie jedna z kultowych londyńskich miejscówek i od lat stanowi wizytówkę tego miasta.

Camden High Street Camden High Street (Grim23/http://en.wikipedia.org/wiki/File:Camden_High_Street_2009.JPG)

Niektórym dzielnica Camden Town może wydawać się przereklamowana, ze względu na swoją sławę i przybywające tam tłumy ludzi. Jest to miejsce na pewno dość skomercjalizowane. Jednak jego charakter wciąż pozostaje wyjątkowy. Komuś kto zna Camden jedynie ze zdjęć może wydawać się też dość obskurne i niezbyt bezpieczne. To prawdopodobnie za sprawą witryn sklepowych, które swoim wystrojem krzyczą do przechodniów. Znajduje się tam też mnóstwo murali, wielkich, kolorowych napisów i malunków. Camden lubią odwiedzać także przedstawiciele przeróżnych subkultur. Często groźnie wyglądający punkowcy;) Tak naprawdę, jest to dość bezpieczna dzielnica, pełna artystycznych sklepów oferujących hand-made'owe wyroby. Idąc wzdłuż głównej ulicy, będziemy mijać targi, kramy i małe sklepiki. Wiele z nich, to sklepy powstałe w miejscach dawnych stajni. Stąd ich nazwa: Stables Market. Dalej, idąc kanałem Regent's, znajdują się targi z żywnością, kluby, puby i kawiarnie.

(Agnieszka Ostrowska)

(Agnieszka Ostrowska)

W 2008 roku, znaczna część Camden, spłonęła w pożarze, ale udało się ją z sukcesem odbudować.

Na Camden do dzisiaj przesiaduje angielska bohema. Mieszkała tam zresztą sama Amy Winehouse. Jest to także ukochane miejsce Gwyneth Paltrow i Chrisa Martina z Coldplay. Do najbardziej popularnych miejsc na Camden Town, należy klub Barfly, stworzony na cześć Charles'a Bukowskiego oraz Proud Camden Kitchen - znana klubo-restauracja. Ale już najbardziej kultowe miejsce to sławny The Roundhouse, gdzie koncerty dawali The Rolling Stones, Led Zeppelin, David Bowie i wielu innych artystów. Wielu artystów także śpiewało o Camden Town, np. Morrissey z The Smiths, a Mike Leigh, w swoim filmie Happy-Go-Lucky, stworzył z Camden, główne tło filmowe.

Bez względu na opinie, Camden Town pozostaje jednym z najsłynniejszych miejsc. Wszystko za sprawą swojego niepowtarzalnego, artystowskiego klimatu oraz muzyczną i kulturową historię z nim związaną.

Ostatnio komentowane na stronie:
18/02/2014 AgnesO

Praga w trzy dni

2 komentarze, ostatni z 27/04/2014 od Mateusz
10/02/2012 maria

Wielbłądy

Przejażdżka po pustyni Gobi
2 komentarze, ostatni z 15/02/2012 od maria
25/09/2011 Agata

Być jak James Bond

Tama na rzece Verzasca
4 komentarze, ostatni z 26/09/2011 od pinot