Przestrzeń, forma, idea
5 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

Peace Pavilion

Czyli kilka słów o pawilonach pneumatycznych

Pawilony wystawowe są dużym polem do popisu architektów. Wiele czynników, takich jak funkcja, dostępność materiałów, koszty, docelowy czas stania pawilonu itp., wpływa na ostateczny wygląd formy. Przykład, którym chciałam się z Wami podzielić, to Peace Pavilion, wystawiony w Londynie podczas London Festival of Architecture.

Peace Pavilion Peace Pavilion (http://www.architizer.com/p...)

Pawilon został wykonay w 2013 roku przez francuską grupę projektową. To co najważniejsze w konkursie to podkreślenie tematu przewodniego, jakim jest "pokój".  Pawilon miał stworzyć przestrzeń do spotkań, wymiany myśli, gdzie można podzielić się poglądami, rozmawiać o designie, sztuce, odpoczywać.

Peace Pavilion Peace Pavilion (http://www.metalocus.es/con...)

Ten pawilon jest przykładem pawilonu pneumatycznego. Charakterystyczną cechą takiego rodzaju pawilonu jest jego wykonanie - konstrukcja wypełniana jest sprężonym pod ciśnieniem powietrzem. Pawilon wykonany jest z specjalnych tkanin, odpornych na czynniki zewnętrzne. Dużą zaletą takiego typu pawilonów jest lekkość konstrukcji, która często jest nie lada problemem przy budowie tego typu obiektów.

Peace Pavilion Peace Pavilion (http://www.arch2o.com/peace...)

Warto zwrócić również uwagę na wykorzystanie światła do pokreślenia formy i materiału. Dzięki podświetleniu pawilon staje się jeszcze bardziej widowiskowy.

Peace Pavilion Peace Pavilion (http://ad009cdnb.archdaily....)