FOTOKOMÓRKA

Moderatorzy:
    pinot AgnesO

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

05/11/13 od AgnesO
W temacie: ZJAWISKA

Photocasty Adama Lacha

Adam Lach jest współzałożycielem i członkiem agencji i fundacji Napo Images. W ramach agencji powstają projekty mające na celu przybliżyć jej odbiorcom problemy społeczne i kulturalne poprzez różne formy fotografii. Natomiast fundacja powstała z myślą o edukacji i promowaniu utalentowanych, początkujących fotografów. 

Jedną z form dotarcia do odbiorcy, jaką wykorzystuje Adam Lach, jest photocast. Jest to kilkuminutowy dokument, zawierający zdjęcia, dźwięk i nagrania wideo. Ta krótka forma to nie film, ale jednocześnie coś więcej niż fotografia. W fotoreportażu pozwala na pokazanie o wiele więcej niż samo zdjęcie. Lach w swoich photocastach, ukazuje aktualne tematy z życia ludzi, dotyka delikatnych i kontrowersyjnych spraw, ale też zwykłych wydarzeń, które dzieją się w kraju. Interesują go specyficzne problemy, które interpretuje bardzo subiektywnie. Każda jego praca, to indywidualne spojrzenie na problem. Sam zresztą mówi o tym w kontekście ogólnej pracy fotoreportera w dokumencie zrealizowanym przez Ulę Klimek, w ramach programu Literacki atlas Polski. Reportaże. 

Wszystkie photocasty można obejrzeć na oficjalnej stronie Adama Lacha. Warto do nich sięgnąć żeby zobaczyć, w jak poetycki i wyjątkowy sposób, autor odbiera z pozoru nieciekawe dla zwykłego odbiorcy wydarzenia, takie jak budowa rzeźby Jezusa w Świebodzinie. Są też photocasty o wiele bardziej poruszające i mocne. Na stronie znajdziemy trailer do dokumentu A man who cleans up after death, którego premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.