KomentatorAutorWydawca Agata
subskrybuj autora
(subskrybuje: 11 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.


Kraków
Polska
Wpisy:
Notatki 345 (+777/-1)
Komentarze 335 (+103/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Targi Książki w Warszawie

Czytam bo lubię

Jak co roku w maju warszawiaków i turystów czeka świetna okazja do przeszukania całego rynku księgarskiego pod kątem nowości i ciekawostek. 22-25 maja na Stadionie Narodowym, bo tam od zeszłego roku odbywają się warszawskie targi książki po przenosinach z Pałacu Kultury, prezentować się będzie ponad 500 wystawców. Autorów spotkamy tyle samo – bardziej lub mniej znanych. Jest to okazja do poznania ciekawych ludzi, wymiany doświadczeń oraz kupienia książek w często bardzo dobrych cenach.

Dużo słyszy się o tym, że Polacy nie czytają, że młodzież nie interesuje się książkami, a jeżeli już – to tylko na czytnikach i w wersji elektronicznej. Tymczasem liczba odwiedzających rośnie z roku na rok w niesamowitym tempie. W ciągu trzech ostatnich lat zanotowano ponad dwukrotny wzrost! W 2013 roku maniaków książek było już prawie 61 tysięcy.

Kto przyszedł raz na targi, zwykle na nie wraca. Nie z przywiązania, nie z obowiązku. Jest w nich coś magicznego. Wszyscy obecni kochają książki, zachwycają się, jak pięknie teraz można je wydać. W powietrzu czuć jedność. Po wizycie przychodzi oczywiście opamiętanie lub otrzeźwienie: „ile ja tam zostawiłem!” – powiedział już niejeden. Łatwo wpaść w szał zakupów, kiedy z każdej strony atakuje nas coś interesującego, pociągającego treścią i formą.

(Chris, https://www.flickr.com/phot... CC-BY)

Targi to też czas odwiedzin szkół i przedszkoli. Młodych odwiedzających widać szczególnie w czwartek i piątek w godzinach porannych. Organizatorzy pamiętają o dzieciach, przygotowują dla nich specjalne programy zwiedzania, konkursy i „gry terenowe” polegające zwykle na zasięganiu informacji z poszczególnych stoisk. Dla grup zorganizowanych tworzone są specjalne warsztaty. Wszystko to, żeby zachęcić młodzież do czytania.

Równolegle w tym samym obiekcie odbywają się 8. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMICA. Również tam kilkudziesięciu wystawców spodziewa się kilku tysięcy odwiedzających.

Dla wystawców również, a może przede wszystkim, to ciężkie dni. Spotkania z drukarniami, kontrahentami i znajomymi. Często, dla dobicia interesu oczywiście, targi przedłużają się do późnych godzin nocnych lub wczesnych porannych.

Organizatorzy zachęcają w tym roku do uczestnictwa w konkursie Cosplay. Wystarczy zgłosić się poprzez formularz na stronie internetowej targów i przebrać za postać z komiksu Asterix i Obelix, aby wygrać wyjazd do położonego pod Paryżem Parku Asterixa. Powodzenia i do zobaczenia.

Ostatnio komentowane notatki autora:
07/01/2014 Agata

Azulejos

Sztuka z ceramicznych płytek
10 komentarzy, ostatni z 05/11/2018 od Jacko
09/11/2014 Agata

Zamek Tenczyn

Niedostępna potęga
3 komentarze, ostatni z 14/06/2017 od pictori
18/06/2014 Agata

Wielki smog londyński

1 komentarz z 21/11/2016 od pinot
03/09/2014 Agata

Czarny Klasztor

Sewanawank
3 komentarze, ostatni z 01/07/2016 od ann