Miejskie opowieści
7 osób
Moderatorzy:
    Ola
Autorzy strony:
    Marzena Ola SKIP

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

27/11/11 od olekc
W temacie: Z kraju...

Warszawa, pałac kultury

wjazd na taras widokowy na pałacu kultury

Każda osoba przyjeżdżająca pierwszy raz do Warszawy musi odwiedzić kilka klasycznych punktów. Są nimi między innymi; starówka, nowy świat, muzeum powstania Warszawskiego i obowiązkowo pałac kultury. Jest on symbolem komunizmu podarowanym Polakom przez Stalina w latach 50tych. Kiedyś chciano go zburzyć, teraz, tak jak wieża Eiffla w Paryżu, wpisał się w obraz miasta. Dzisiaj pałac kultury już nie straszy, jest podświetlany na różne kolory a na górze ma wielką antenę jak rakieta kosmiczna. Mieszkańcy stolicy w dalszym ciągu nie przepadają za nim ale na pewno go tolerują.


Pałac kultury pełni różne funkcje. W środku jest basen, sala kongresowa, w której odbywają się koncerty, teatry, kluby, kawiarnie, wystawy i muzea.

Dla osoby zwiedzającej Warszawę po raz pierwszy elementem najważniejszym na początek jest obejrzenie panoramy Warszawy z samego szczytu pałacu kultury. Jest to widok bardzo piękny a zarazem można wybrać z góry kolejne elementy zwiedzania i zobaczyć jak Warszawa jest ogromna.
 

Warszawa Warszawa (Olek)

 

Przed wejściem do środka radzę przejść się na około całego pałacu. Taki spacer zajmuje jakieś 15 minut i może być bardzo interesujący.
Polecam odbyć ten element programu z turystami zagranicznymi, sztuka socrealizmu to dla nich coś zupełnie nowego i bardzo interesującego.
Na około pałacu kultury są poustawiane gigantyczne rzeźby przedstawiające robotników. Jeden trzyma dłuto inny siano a jeden z nich trzyma księgę z napisem „Marks, Engels, Lenin”. Rzeźby przytłaczają i straszą ale uroku dodał im jakiś uliczny artysta malując paznokcie niektórych na różowo.
 

rzeźba przed pałacem kultury rzeźba przed pałacem kultury (Olek)

 

Wejście do wind znajduje się przy głównym wejściu od strony ulicy Marszałkowskiej. Wjazd na górę kosztuje jakieś 20zł a w cenie jest zwiedzanie aktualnej wystawy tematycznej. Wejście otwarte jest codziennie od 9:00 do 18:00

  • pałac kultury pałac kultury (Olek)
Ostatnio komentowane na stronie:
13/07/2014 ruda

Hallstatt

miasteczko z puzzli
3 komentarze, ostatni z 17/12/2014 od pinot