Autor tupek
subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 45 (+130/-0)
Komentarze 4 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Świat skrywany pod wodą

Podwodny świat, jakiego do tej pory nie znałam. Piękny, a jednocześnie przerażający. To wszystko, czego doświadczyłam podczas wizyty w National Aquarium w Baltimore, w Stanach Zjednoczonych.

Baltimore to pięknie położone na wschodnim wybrzeżu ponad półmilionowe miasto. Jedną z jego atrakcji jest wspomniane National Aquarium. Akwarium składa się z dwóch budynków połączonych ze sobą kładką. W jednym z nich można zobaczyć wszelkie gatunki zwierząt wodnych występujące w Stanach Zjednoczonych, w drugim mieści się delfinarium.

 

Swoją wycieczkę po ty miejscu zaczęliśmy od głównego akwarium. Pierwszymi okazami, jakie ujrzeliśmy były płaszczki. Następnie ruchomymi schodami wjechaliśmy na górę, aby podziwiać różnorodne gatunki mniejszych ryb. Spotkaliśmy wiele gatunków o niezwykłych kolorach, z których najbardziej przypadły mi do gustu te, które wyglądały jak główny bohater bajki „Gdzie jest Nemo?”
 

Na samej górze budynku znajdował się niewielki ogród botaniczny, gdzie spotkaliśmy egzotyczne żółwie i ptaki. Z powodu wysokiej temperatury tam panującej udaliśmy się wkrótce na sam dół, aby obejrzeć najbardziej niebezpiecznych mieszkańców podwodnego świata. Różnego rodzaju rekiny przepływające za szklaną ścianą tuż obok przechodzących turystów przyprawiały o „gęsią skórkę”.
 

Najciekawszym punktem i ostatnim naszej wycieczki po akwarium był występ delfinów, które początkowo oglądaliśmy siedząc na trybunach i podziwiając ich zabawy z opiekunami. Następnie zeszliśmy na dół, aby oglądać je zza szklanej ściany w basenie. Dało nam to możliwość dłuższego obserwowania tych zwierząt. Przebywając na trybunach widzieliśmy je tylko przez moment, podczas ich skoków, na dole mogliśmy patrzeć jak się do nich przygotowują.

 

Każdy, kto chce wybrać się na wycieczkę po akwarium musi zarezerwować sobie cały dzień na dokładne zwiedzenie wszystkiego, co jest tam zaoferowane. Jedno jest pewne, na pewno warto to zrobić.

  • (tupek)
  • (tupek)
  • (tupek)
Notatki o podobnych miejscach: