Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Wodospad Niagara

Wodospad Niagara jest czymś, co koniecznie trzeba zobaczyć będąc w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Co prawda początkowo jego okolice odstraszają kiczem, niemniej widok i huk tego ogromnego wodospadu rekompensuje jego brzydką, betonową okolicę.

Wodospad powstał na rzece Niagara, pomiędzy jeziorami Erie i Ontario. Teren ten znajduje się na granicy USA i Kanady i żeby zobaczyć wodpospad z każdej strony najlepiej przespacerować się zarówno jedną, jak i drugą stroną granicy. Turystycznie atrakcyjniejsza jest część kanadyjska, skąd ma się lepszy widok na wodospad i skąd można do niego bezpośrednio podejść. Ułatwieniem dla polskich turystów jest brak konieczności posiadania wizy wjazdowej do Kanady. 

Pisząc o kiczowatej infrastrukturze miałam na myśli betonowe schodki, którymi zabudowany jest dostęp do wodospadu od strony amerykańskiej. Zapewne taka zabudowa była podyktowana względami bezpieczeństwa, niemniej psuje odrobinę wrażenie obcowania z dziką przyrodą. 

Aby w pełni poczuć ogrom żywiołu jakim jest wodospad Niagara polecam wybrać się na krótki rejs stateczkiem, ktory co ok. pół godziny zabiera turystów z brzegu i podpływa pod sam wodospad. Statek nazywa się Maid of the Mist, bilet to wydatek ok. 15 dolarów - w cenę wliczone są jednorazowe płaszcze przeciwdeszczowe, konieczne ze względu na wszechobecną wodę. 

Ci, ktorzy zostaną w okolicy wodospadu na dłużej niż jeden dzień, mogą wybrać się na nocną przechadzkę w stronę Niagara Falls. W nocy wodospad jest specjalnie podświetlany - fluorescencyjnym, kolorowym światłem. Wygląda kiczowato, niemniej ponoć zakochani (często wybierają się na wycieczkę w te rejony) takie klimaty lubią.

  • Niagara Falls Niagara Falls (KM)
  • Niagara Falls Niagara Falls (KM)
  • Niagara Falls Niagara Falls (KM)
  • Niagara Falls Niagara Falls (KM)
  • Niagara Falls Niagara Falls (KM)
Notatki o podobnych miejscach: