Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Puerto Madero

Nowoczesne Buenos Aires.

Puerto Madero jest jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych dzielnic Buenos Aires. Położona jest w znacznej części nad rzeką La Plata (na mapie La Plata nad którą leży Buenos Aires wygląda jak oceaniczna zatoka, ale jest to jeszcze słodkowodna rzeka). 

Puerto Madero pełne jest nowoczesnej zabudowy, drogich hoteli i apartamentowców. Położone jest zaraz za głównym placem - Plaza de Mayo i Pałacem Prezydenckim - Casa Rosada. Jest to centrum biznesu Buenos Aires z licznymi wieżowcami i siedzibami międzynarodowych korporacji. Ciekawą kontrukcją w Puerto Madero jest Most Kobiety - Puente de la Mujer, łącznik między zachodnią i wschodnią częścią portu.

Wzdłuż portu ciągnie się szpaler drogich restauracji i ekskluzywnych klubów. Turyści o mniejszej zasobności portfela powinni raczej zapomnieć o stołowaniu się w tej dzielnicy. Jest to raczej centrum bogatych Argentyńczyków, ceniących sobie luksus. 

W Puerto Madero można zakupić bilet na rejs na drugą stronę La Platy - do Montevideo. Można wybrać krótki lub dłuższy rejs. Cena to ok 100 dolarów. 

  • Puerto Madero Puerto Madero (KM)
  • Puente de la Mujer Puente de la Mujer (KM)
  • Puerto Madero Puerto Madero (KM)
  • Puerto Madero Puerto Madero (KM)
  • Puerto Madero Puerto Madero (KM)