Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Chivay

Okazja na kąpiel w gorącej wodzie.

Chivay jest miejscowością bazową do zwiedzania Kanionu Colca. Właśnie tam turyści jeżdżą albo na własną rękę, albo ze zorganizowanymi wycieczkami. Jest to małe miasteczko, ale jest w nim kilka ciekawych miejsc i zakątków. 

Jednym z nich jest targ (1), gdzie można kupić to co wszędzie w tego typu podobnych miejscach w Peru - czyli czapki, skarpety i swetry z lamiej wełny. Poza tym można tam całkiem dobrze i tanio zjeść. Co prawda część stołówkowa targu nie wygląda zbyt estetycznie, ale jedzenie podają tam smaczne. Niemniej stołówka działa tylko do godziny mniej więcej 16. Po zachodzie słońca otwierają się małe stoiska na jednej z ulic odchodzących od głównego placu, gdzie kupić można takie specjały jak pieczone ziemniakia, kawałki kurczaka, kanapki z kiełbasy chorizo i inne rzeczy. 

Około 3 kilometrów za miasteczkiem położona jest jedna z jego głównych atrakcji - gorące źródła. Kompleks La Calera (2) składa sie z kilku basenów z gorącą wodą. Zapominalscy turyści mogą zawczasu zaopatrzyć się w strój kąpielowy na targu opisanym wyżej. Mocząc się w wodzie można skorzystać z barku oferującego gorące i zimne napoje, w tym peruwiańską specjalność alkoholową - pisco sour (oczywiście w cenie "turystycznej"). Samo wejście do La Calery kosztuje 10 soli (ok. 10 zł). Polecam będąc w Chivay skorzystać z możliwości wymoczenia się w ciepłej wodzie, jako że jest to luksus rzadko spotykany w peruwiańskich hostelach. Do La Calery można dojść piechotą, można też wziąć taksówkę z głównego placu (koszt 5 soli w jedną stronę). 

Niedaleko Chivay położone są również ruiny inkaskich budowli. Miłośnicy pieszych wędrówek na pewno nie będą się tutaj nudzić, wybierając się na 3-4 godzinny spacer po okolicy. Trzeba tylko pamiętać o ciepłym ubraniu, ponieważ ze względu na wysokość jest tutaj bardzo zimno po zachodzie słońca.

Notatki o podobnych miejscach: