Sekrety zdrowia, mody i urody
7 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

28/11/13 od Antisaina

Usta każdy ma

ale nie każdy o nie dba

Spotkaliście się z tym nieprzyjemnym uczuciem, że nie możecie się uśmiechnąć, bo przeszywa was ostry ból wargi? Nie jest to przyjemne uczucie, ale też dobrze nie wygląda. Zdarza się to zarówno kobietom jak i mężczyznom. O ile kobiety nie mają oporów przed dbaniem o tę część ciała przez cały rok, to latem Panowie unikają pomadek. Jednak zimą coraz częściej widzę ich jak nakładają ochronną warstewkę na usta.

O usta powinno się dbać cały rok, jednak zima jest w pewien sposób specjalnym okresem, w którym ochrona powinna być wzmożona i bardziej przemyślana. Niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak wiatr, śnieg, mróz są o tej porze nieuniknione. Pod ich wpływem usta stają się suche, spierzchnięte i... zaczynają pękać.

Lepiej temu zapobiegać, niż leczyć. A wystarczy pamiętać o stosowaniu kosmetyków ochronnych do ust, których jest mnóstwo na rynku - nawet tych w przystępnych cenach. Jeżeli mężczyźni czują się skrępowani używaniem pomadek, ponieważ za bardzo przypominają szminki - polecam produkty pakowane w małe pojemniczki i nakładane palcami lub rożkiem chusteczki higienicznej. Minus ich jest taki, że  brudzą.

 

Jeszcze parę lat temu miałam problem ze znalezieniem kosmetyku na usta, który by mnie zadowolił - ten który używałam, ściągałam specjalnie z USA. Jako jedyny był w stanie zaleczyć usta w jeden dzień. Ostatnio widziałam go również w Polsce. Jednak powawiły się również inne produkty na usta, a w tym te w 100% naturalne, bazując jedynie na wosku pszczelim.

Usta Usta (miranda.granche/ CC BY 2.0/ http://www.flickr.com/photo...)

Staram się na każdy wyjazd zabierać ze sobą pomadkę, jednak zdarza mi się czasami o tym zapomnieć. Gdy tego zabraknie, warto się zastanowić czego właściwie robić nie wolno? Oblizywać warg! Tego nigdy nie rób, chcąc się uchronić przed ich spierzchnięciem.

W ramach kosmetyki tej części ciała, warto zrobić raz na tydzień peeling ust. Brzmi skomplikowanie? Wystarczy mieć szczoteczkę do zębów i pomasować nią przez parę minut wargi. Po zabiegu wklep opuszczami palców krem.

Tak mało, a tyle daje.

Ostatnio komentowane na stronie:
05/02/2014 AgnesO

Owsiana maseczka z miodem

2 komentarze, ostatni z 05/02/2014 od AgnesO
11/12/2013 Ola

Jak zmyć ciemny lakier z paznokci

3 komentarze, ostatni z 27/12/2013 od Ola
14/12/2013 AgnesO

Peeling kawowo-cukrowy

4 komentarze, ostatni z 16/12/2013 od Ola