Sekrety zdrowia, mody i urody
7 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy i obserwujący
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

05/02/14 od AgnesO

Owsiana maseczka z miodem

Jednym ze sposobów na zdrowy wygląd skóry twarzy, są domowe maseczki. Istnieje ich wiele rodzajów i z różnymi składnikami - zazwyczaj jadalnymi. Smakowite i pachnące owocowe, jogurtowe, czekoladowe. Jedną z popularnych jest maseczka owsiana. Poprawia koloryt skóry, wygładza i można ją traktować jak peeling.

Maseczka, którą ostatnio robiłam zawiera płatki owsiane, miód, mleko i wodę. Można je łączyć na różne sposoby, można nie dodawać wody. Mleko też nie jest konieczne, ale warto je dodać bo ma działanie odżywcze.

(Agnieszka Ostrowska)

Do niedużej miseczki, wsypujemy około 5 łyżek płatków owsianych, dodajemy jedną łyżkę miodu i dolewamy 4 łyżki wody. Jeśli dodajemy mleko, wystarczy także jedna łyżka. Wszystko razem mieszamy i zaczynamy nakładać na twarz. Maseczka ma tendencje do spływania z twarzy więc najlepiej nakładać ją nad umywalką albo podczas kąpieli. Trzymać 10 minut. Po tym czasie najlepiej zrobić peelingowy masaż twarzy, który jeszcze lepiej wygładzi skórę i dokładnie spłukać. Częste stosowanie owsianej maseczki z miodem, sprawi, że cera będzie mniej zmęczona i nabierze odpowiedniego koloru.

Ostatnio komentowane na stronie:
05/02/2014 AgnesO

Owsiana maseczka z miodem

2 komentarze, ostatni z 05/02/2014 od AgnesO
11/12/2013 Ola

Jak zmyć ciemny lakier z paznokci

3 komentarze, ostatni z 27/12/2013 od Ola
14/12/2013 AgnesO

Peeling kawowo-cukrowy

4 komentarze, ostatni z 16/12/2013 od Ola