Przestrzeń, forma, idea
5 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

Krzywy Domek

w Sopocie

Jednym z najbardziej charakterystyczych obiektów Sopotu jest z pewnością Krzywy Domek. Zbudowany w 2004 roku stał się rozpoznawalnym budynkiem przy najbardziej popularnej ulicy Sopotu- ul. Bohaterów Monte Cassino.

(Joanna Cudziło)

Budynek sprawia wrażenie, jakby był wlany w przeznaczone dla niego miejsce i ściany zapomniały o kątach prostych. Bardzo charakterystyczny budynek inspirowany był podobno twórczością Jana Szancera. Architekci zadbali, aby nie pojawiły się tu kąty proste.

(Joanna Cudziło)

Celem architektów było z pewnością postawienie obiektu, który stanie się swojego rodzaju punktem charakterystycznym tego miejsca. Pytanie tylko czy zrobili to w możliwie najlepszy sposób...

(Joanna Cudziło)

Zrozumiałe jest, że architekt chciał postawić budynek zupełnie niestandardowy, aby stworzyć coś wyjątkowego. Pytanie tylko, czy postawienie takiego falistego budynku, wyglądającego jakby był zrobiony z plasteliny jest czymś zupełnie nowatorskim. Czy taki sposób to najlepsza metoda na zaznaczenie swojej obecności?

(Joanna Cudziło)

Jakby jednak nie było praktycznie każdy turysta będący w Sopocie robi zdjęcie właśnie temu obiektowi. Czy komuś się taka architektura, a bardziej żart architektoniczny podoba czy nie to już inna sprawa. Na pewno jest to budynek, który spełnia to, co założył architekt. Mnie ta architektura nie przekonuje, choć odchodząc na chwilę od architektury niezadawalące są dla mnie również usługi, które tam się znajdują. Może Wy macie inne skojarzenia z tym budynkiem, bo z pewnością nie pozostawia on obojętnego przechodnia.

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):