Przestrzeń, forma, idea
5 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

Przystań Bydgoszcz

Przystań Bydgoszcz- obowiązkowy element na tusyrtycznej mapie architekta... Na mnie ten obiekt zrobił naprawdę pozytywne wrażenie. Forma, dobór materiałów i dopracowanie szczegółów złożyło się na tak dobry efekt.

(Joanna Cudziło) Gdy byłam w Bydgoszczy pogoda była paskudna. Nie przeszkadzało to jednak w odbiorze budynku znajdującego się przy ul. Tamka 2. Cały klimat, który unosi się w okół niego, jak i samo miejsce, w którym się znajduje świetnie razem współgrają.

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło) Warto zwrócić uwagę na przejścia kolorystyczne. Ten budynek podoba mi się bardzo za to, że dopracowany jest w takich szczegółach- podziały, ułożenie desek, kolorystyka (jakby był lekko podpalany) czy detal łączenia desek z elementem pomiędzy nimi (nie tylko oknami).

(Joanna Cudziło) Zwróćcie też uwagę na ułożenie okien. Zapewne architekt nie chciał uzyskać efektu powtarzalności elementu- okna są różnej wielkości i nie są w większości usytuowane na jednej wysokości. Takie ułożenie wzbogaca efekt wizualny budynku.

(Joanna Cudziło) I na koniec mój jeden z ulubionych elementów całego obiektu. Lubię patrzeć na tak dopracowane detale. Nawet zwykłe ułożenie dech w taki sposób sprawia, że woda spływa inaczej, a powstały efekt zachęca do zatrzymania się. I te wykończenia...Wszystko utrzymane w spójnej kolorystyce i materiałach.

(Joanna Cudziło)

 

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):