Przestrzeń, forma, idea
5 osób
Moderatorzy:
    Marzena

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: przed publikacją
RSS RSS
Zarejestruj się

31/12/13 od Marzena

Muzeum Architektury

w gotyckich wnętrzach klasztoru bernardynów

Muzeum Architektury we Wrocławiu przyciąga nie tylko wystawami, które są w nim prezentowane, ale również miejscem, w którym się znajduje. Ciekawym faktem jest dla mnie to, że muzeum architektury znajduje się w byłym klasztorze bernardynów. Budynek dawnego klasztoru (a obecnego muzeum) został ukończony w 1502 roku.

(Joanna Cudziło)

Za każdym razem kiedy jestem w Muzeum Architektury we Wrocławiu podoba mi się połączenie nowoczesnej wystawy do starego, gotyckiego klasztoru. Uważam, że takie połączenia dobrze działają na siebie są naprawdę miłe dla oka.

(Joanna Cudziło)

Na pierwszy rzut oka ciężko poznać, że właśnie ten budynek jest siedzibą muzeum architektury.

(Joanna Cudziło)

Spodobało mi się połączenie widoczne na obrazku poniżej, Wygląda nowocześnie, oddaje charakter muzeum.

(Joanna Cudziło)

No i wejście do muzeum...

(Joanna Cudziło)

No i czas zajrzeć do środka. Tym razem w muzeum znajdowały się prace konkursowe na fontannę na placu Nowy Targ we Wrocławiu oraz projekt pracowni JEMS (jednej z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce)

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Krużganek zachodni

(Joanna Cudziło)

Wenątrz klasztoru bernardynów znajduje się standardowo wirydarz (w którym został urządzony ogród).

(Joanna Cudziło)

(Joana Cudziło)

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że do Muzeum Architektury we Wrocławiu warto się przejść chociażby ze względu na to miejsce... Wystawy ogląda się tam naprawdę przyjemnie, nie jest to standardowe muzeum, widać, że prowadzone jest z największą uwagą, za co należy się duży plus. Podsmowując niezależnie od wystawy tymczasowej (lub jej braku) uważam, że warto przejść się chociaż krużgankami muzeum, by poczuć klimat dawnego klasztoru i napawać się otaczającą architekturą. :)